2dn.14godz.1min.

Final Four bez Barçy

Koszykarze FC Barcelony przegrali w serii 1:3 z Olympiakosem Pireus i nie zagrają w rozgrywkach Final Four, które odbędą się w Madrycie. W decydującym meczu Katalończycy przegrali 68:71 w Pireusie po celnym trafieniu w ostatniej sekundzie.

Bolesna porażka z Olympiakosem oznacza, że FC Barcelona nie znajdzie się wśród czterech najlepszych drużyn Euroligi. Blaugrana nie potrafiła doprowadzić do meczu numer pięć i ostatecznie przegrała 1:3 z Grekami. W ostatniej sekundzie spotkania Printezis trafił z dystansu i gospodarze wygrali 71:68.

Dobry początek gości

Do pierwszej piątki Barcelony wskoczył Àlex Abrines, który pokazał trenerowi, że podjął dobrą decyzję. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 17:16. Później Abrines dwukrotnie trafił z dystansu i Blaugrana miała już osiem punktów przewagi. Do przerwy Barça wygrywała 37:29 i były powody do radości.

Grecy walczą do końca

W drugiej połowie Olympiakos wrócił do gry po wspaniałej postawie w trzeciej kwarcie. Petway i Spanoulis przywrócili wiarę miejscowym kibicom, doprowadzając do stanu 50:50. Z drugiej strony Doellman, Satoransky i Pleiss wyprowadzili Barcelonę na prowadzenie 65:61 w końcówce meczu. Przy remisie 68:68 wydawało się, że o wszystkim rozstrzygnie dogrywka, ale wówczas Printezis, rzutem z dystansu w ostatniej sekundzie, zapewnił gospodarzom przepustkę do Final Four Euroligi.