Girona FC vs FC Barcelona
2dn.18godz.20min.
12.70 X3.75 22.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Mecz na szóstkę: FC Barcelona – Getafe CF 6:0

Pięć bramek w pierwszej połowie i jedna w drugiej pozwoliły odnieść Barcelonie imponujące zwycięstwo ligowe.

FC Barcelona pokazała mistrzowską klasę we wtorkowym meczu na Camp Nou. Pięć goli w pierwszej połowie meczu, mecz był przesądzony i pozostało dograć drugie 45 minut. Messi (2), Suárez (2), Neymar i Xavi trafiali do bramki rywali w tym przekonywującym zwycięstwie.

Messi „a la Panenka”

Barça zaatakowała Getafe od samego początku, dwukrotnie próbował Alves, zanim Suárez został powalony w 9. minucie przez Arroyo na skraju pola karnego. Sędzia bez wątpliwości podyktował rzut karny, Leo Messi świetnie wykorzystał jedenastkę, pokonując Guaitę w stylu Panenki. Wykonanie najwyższych lotów.

Getafe było bliskie wyrównania, kiedy to Fredy zauważył, że Bravo znacząco oddalił się od bramki, Chilijczyk jednak w porę naprawił swój błąd i uchronił zespół od utraty gola. To był jedyny pozytyw dla drużyny gości w pierwszej połowie.

Gol! Gol! Gol! Gol!

Luis Suárez podwyższył prowadzenie w 25. minucie. Urugwajczyk złapał dośrodkowanie Messiego z prawej strony i z woleja zdobył drugą bramkę meczu. Tłum na trybunach jeszcze świętował to trafienie, kiedy Neymar po podaniu Suáreza pokonał Guaitę. MSN tym samym zdobyło setną bramkę w tym sezonie, a każdy z tej trójki zdobył gola w tym meczu. Co więcej, z 47 bramkami Neymar wyrównał rekord Ronaldo, jako najczęściej zdobywający gole Brazylijczyk w historii klubu.

Dramat dla Getafe się jednak jeszcze nie skończył. Po pół godzinie Xavi dodał także swoje trafienie do listy – świetnym strzałem ze skraju pola karnego ustanowił wynik na 4:0. Nie był to jednak koniec, bo Katalończyk obsłużył dobrym podaniem Suáreza, który w 40. minucie zdobył piątą bramkę – 150 gol Barçy w tym sezonie.

Messi ponownie

Przerwa w spotkaniu pozwoliła wszystkim przynajmniej częściowo ochłonąć, ale wiele więcej przerwy nie było, bo po kwadransie futbolówka ponownie trafiła do siatki Getafe. Leo Messi w asyście obrońców oddał strzał, który pokonał Guaitę, a Argentyńczyk zdobył bramkę numer 38.

Było już po meczu. Getafe mierzyło się z niemożliwym, a Barça grała na autopilocie. W reszcie spotkania kolejne okazje mieli Messi, Suárez i Neymar i aż dziwne, że nie padło siódme trafienie. Getafe było blisko zdobycia honorowej bramki, kiedy strzał Fredy”ego wylądował na słupku.

Pięć punktów przewagi

Z pewnością kibice zgromadzeni na Camp Nou mogli być zadowoleni z przedstawienia jakie dała Barcelona, zwłaszcza w pierwszej połowę. Barça zajmuje teraz pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając o 5 punktów Real Madryt, który ma jeszcze zaległy mecz ligowy w środę.

FC Barcelona – Getafe CF 6:0

FC Barcelona: Bravo; Alves (68″ Montoya), Bartra, Mathieu, Adriano; Busquets (46″ Sergi Roberto), Xavi (59″ Pedro), Rafinha; Messi, Suárez, Neymar

Getafe: Guaita; Arroyo, Alexis, Velázquez, Lago; Lacen, Juan Rodríguez (65″ Álex Felip), Emi, Freddy, Pedro León (76″ Escudero); Babá (49″ Ivi)

1:0 Messi 9″ (rzut karny)

2:0 Suárez 25″ (Messi)

3:0 Neymar 28″ (Suárez)

4:0 Xavi 30″ (Neymar)

5:0 Suárez 40″ (Xavi)