4dn.11godz.24min.

MMT Seguros Zamora – FC Barcelona: Zwycięstwo, które zapewnia mistrzostwo! (19-45)

Piłkarze ręczni katalońskiego klubu odnieśli dzisiaj wysokie zwycięstwo 45:19 nad Seguros Zamora i tym samym zapewnili sobie matematycznie zwycięstwo w rozgrywkach ligowych, odnosząc 25 zwycięstw w 25 kolejkach ligowych.

Po zwycięstwie w pierwszym z ćwierćfinałowych spotkań Ligi Mistrzów, piłkarze Barcelony mieli tylko jeden dzień odpoczynku. Nie przeszkodziło to im jednak w rozegraniu doskonałego spotkania w lidze.

Od początku meczu widoczna była przewaga katalońskiego klubu. Rutenka i Sarmiento przewodzili w grze, a Noddesbo dzięki 10 bramkom został najlepszym strzelcem spotkania. Kluczową rolę w bramce natomiast odegrał Gonzalo Pérez de Vargas. Już po dwudziestu minutach Katalończycy prowadzili dziesięcioma bramkami, a w kolejnych minutach tylko powiększali prowadzenie, schodząc na przerwę z wynikiem 24-8.

Po przerwie zawodnicy Barcelony nie zwolnili tempa. Gdy prowadzili już ponad dwudziestoma bramkami trener Xavi Pascual postanowił dać szansę brakarzowi drużyny rezerw – Revuelcie. Mimo tej zmiany Katalończycy wciąż powiększali swoją przewagę, ostatecznie wygrywając całe spotkanie aż  41-16.

Dzisiejsze zwycięstwo było 25 ligowym triumfem Barcelony w tym sezonie. Zwyciężając we wszystkich spotkaniach ligowych w tym sezonie piłkarze Barcelony osiągnęli swój cel, jakim był piąty z rzędu tytuł mistrzowski.

MMT Seguros Zamora,  19
FC Barcelona, 45

MMT Seguros Zamora:
Wyjściowy skład: Miranda, Ceballos (2), Reyes (1), Octavio (2), Jorge Martín (4), Andrés Alonso (5), Miguel Camino (2)
Zmiennicy: Ismael (-), Fernando Ruiz (-), Cano (-), Carlos Fdez. (-), Jesús Iñaki (-), Guillermo García (3), Prieto (-).

FC Barcelona:
Wyjściowy skład: Pérez de Vargas, Víctor Tomás (3), Sorhaindo (1), Ariño (5), Gurbindo (2), Rutenka (6), Viran (-)
Zmiennicy:  Noddesbo (10), Entrerríos (3), Sarmiento (2), Sigurdsson (-), Karabatic (1), Saubich (5), Revuelta, Jallouz (5), Lazarov (2).

Wynik co 5 minut:
Pierwsza połowa:  : 3-4/3-9/5-11/6-16/7-19/8-24
Druga połowa: 9-28/11-32/13-36/15-38/16-41/19-45.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2015/04/mmt-seguros-zamora-fc-barcelona-zwyciestwo-ktore-zapewnia-mistrzostwo-19-45/