1dn.11godz.42min.
11.80 X3.80 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Numancia-Barça B: Intensywna gra bez nagrody (1:0)

FC Barcelona B przegrała dzisiaj po południu mecz rozgrywany na stadionie CD Numancii – Los Pajaritos. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Gaffoor po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Drużyna Jordiego Vinyalsa miała wiele okazji bramkowych i walczyła do ostatniej minuty, jednak ostatecznie spotkanie zakończyła z kolejną porażką na swoim koncie, co umacnia ją na ostatniej pozycji w La Liga Adelante i utrudnia z niej wyjście.

Gaffoor strzela na 1:0

Rezerwy FC Barcelony rozpoczęły mecz z chęcią zdobywania terenu gry i wypracowania akcji strzeleckich jak najszybciej to możliwe. Już w 6. minucie bramkarz gospodarzy musiał powstrzymywać najpierw Munira, a później Sandro, którzy jako pierwsi ruszyli na bramkę Numancii. Jeszcze przed upływem piętnastu minut spotkania Halilivić miał dwie dobre akcje, które zdecydowanie mogły zakończyć się bramkami.

Numancia natomiast zaczęła grać lepiej w momencie, kiedy Gaffoor wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzelił głową gola na 1:0 (22. minuta). Jeszcze przed przerwą Sergi Enrich był bliski podwyższenia wyniku gospodarzy, co nie zmienia faktu, że Barça B również miała możliwość na zdobycie bramki i doprowadzenie do remisu, o ile strzał posłany przez Gumbau znalazłby się we wnętrzu siatki. Bramkarz drużyny z Sorii, Munir, jednak był w stanie go wybronić i piłkarze z Katalonii musieli zejść na przerwę przegrywając jedną bramką.

Dobra dyspozycja bramkarzy po przerwie

Na początku drugiej połowy Patric był bardzo bliski zdobycia bramki na 1:1, a w 70. minucie Dongou, który zmienił w 54. minucie Sandro, strzelił z woleja po dośrodkowaniu Juana Cámary. Bramkarza Numancii jednak dobrze przewidywał zachowania piłkarzy Barcelony i wybraniał każdy ich strzał, nie pozwalając by zawodnicy Jordiego Vinyalsa wyrównali wynik. Suárez, bramkarz Blaugrany, również dobrze radził sobie ze strzałami, które wykonywali piłkarze gospodarzy, uniemożliwiając im zdobycie drugiej bramki. Dobre dyspozycje obu bramkarzy sprawiły, że nie padł już żaden gol w tym spotkaniu.

W samej końcówce meczu bramkarz Blaugrany był jeszcze w stanie wybronić dobry strzał Íñigo Péreza, a ostatnia akcja meczu należała do Grimaldo. Wykonany przez niego strzał poszedł jednak nad poprzeczką, a FC Barcelona B tym samym zaliczyła kolejną porażkę i pozostało jej coraz mniej meczów na wyjście ze strefy spadkowej.

Następne spotkanie FC Barcelona B rozegra u siebie, na Miniestadi, z SD Ponferradiną, szóstą drużyną w La Liga Adelante. Mecz odbędzie się w przyszłą sobotę o godzinie 18:30.

CD Numancia de Soria 1:0 FC Barcelona B

CD Numancia de Soria: Munir, Gaffoor (Juanma 65″), Pedraza (Regalón 62″), Iñigo Pérez, Julio Álvarez (Del Pino 73″), Isidoro, Vicente, Kader, Cicinho, Sergi Enrich, Dani Calvo.

FC Barcelona B: J. Suárez, Palencia, S.Juste, Edgar Ié, Grimaldo, Gumbau, Patric (Maxi Rolón 77″), Halilović (J. Cámara 69″), Adama, Sandro (Dongou 54″), Munir.