Pierwsza rocznica śmierci Tito Vilanovy

Pierwsza rocznica śmierci Tito Vilanovy

25 kwietnia 2014 roku odszedł od nas Tito Vilanova. Trener przegrał walkę z rakiem, która sprawiła, że w lipcu 2013 roku został zmuszony do opuszczenia ławki trenerskiej katalońskiego klubu.

Dziś mija pierwsza rocznica tego smutnego, piątkowego wydarzenia. Tysiące fanów odwiedziło Camp Nou, by upamiętnić postać trenera, który wygrał tytuł ligowy, zdobywając 100 punktów, a tym samym stał się siódmym debiutantem, który wywalczył tytuł w swoim pierwszym roku na stanowisku trenera Barcelony.

Blisko 53 000 osób, zarówno tych anonimowych jak i znanych ze świata sportu czy polityki złożyło kondolencje w specjalnie przygotowanym miejscu. W tym samym czasie otrzymano około 12 000 listów z z kondolencjami z całego świata.

Trzy dni po jego śmierci w katedrze w Barcelonie odbyło się ostatnie pożegnanie Tito Vilanovy. Ceremonia religijna,  została poprowadzona przez arcybiskupa Barcelony – Lluísa Martíneza Sistacha.

Dwa miesiące temu – 20 lutego 2015 roku, jednemu z boisk Ciutat Esportiva, na którym zazwyczaj trenuje pierwszy zespół, oficjalnie zostało nadane imię Tito Vilanovy. W tej uroczystości wzięła udział żona zmarłego – Montse Chaure  oraz jego dzieci – Carlota i Adrià.

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB