4dn.8godz.48min.

Początek i koniec dają zwycięstwo: FC Barcelona – Valencia CF 2:0

Luis Suárez otworzył wynik spotkania w pierwszej minucie, następnie Bravo obronił rzut karny, a Messi zdobył 400. bramkę w karierze, w doliczonym czasie gry. FC Barcelona odniosła bardzo ważne zwycięstwo nad Valencią na Camp Nou.

Był to jeden z piękniejszych dni w Hiszpanii. Temperatura była odpowiednia, nie za ciepło, nie za zimno. Już na godzinę przed spotkaniem wszystkie miejsca w zasadzie były pozajmowane. Mecz cieszył się sporą popularnością, nie było to jednak dziwne, ponieważ było to najciekawsze spotkanie 32. kolejki La Liga.

Mecz był emocjonujący przez całe 90 minut, a kluczowymi elementami spotkania była bramka Luisa Suáreza zaraz po rozpoczęciu spotkania, obrona rzutu karnego przez Claudio Bravo i nowy rekord, 400 goli, Leo Messiego. Wszystko to złożyło się na końcowy rezultat i zwycięstwo 2:0 na Camp Nou. Zwycięstwo pozwoliło zachować pierwsze miejsce w tabeli.

Bramka na początek

Większość osób, które zajęły swoje miejsce na stadionie szybko musiało zerwać się z krzesełka. W pierwszej minucie spotkania atak FC Barcelony rozbił defensywę Valencii, a bramkę zdobył Suárez. Messi w swoim stylu zabrał się z piłką z połowy boiska i posłał idealne podanie.

Goście po utracie bramki rozpoczęli ataki na bramkę Claudio Bravo. W 9. minucie Gerard Piqué faulował w swoim polu karnym, a arbiter spotkania podyktował rzut karny. Kapitan Valencii, Dani Parejo, podszedł do jedenastki, jednak jego strzał obronił Bravo.

Pierwsze 20 minut zaskoczyło pewnie większość fanów, którzy po spotkaniu w Lidze Mistrzów liczyli na stosunkowo łatwe zwycięstwo.

Paco Alcácer miał okazje w 33. i 39. minucie, ale trafił w słupek, a następnie spudłował. Najlepsza okazja Barcelony miała miejsce na 5 minut przed końcem, wtedy jednak Messi nie popisał się dobrym wykończeniem.

Gol na koniec

Po przerwie role nieco się odwróciły i to Barcelona starała się stwarzać okazję. Messi był bliski zdobycia bramki, ale piłka po strzale z 25 metrów, z rzutu wolnego, wylądowała na poprzeczce. Po drugiej stronie boiska Bravo popisał się dobrą interwencją po akcji Rodrigo.

92 915 kibiców zgromadzonych na Camp Nou mogło ponownie cieszyć się w ostatnich minutach spotkania, kiedy to zaangażowana w ofensywę Valencia zostawiła zupełnie niepilnowanego Messiego, który otrzymał piłkę od Neymara, wychodząc sam na sam z bramkarzem gości próbował podcinać piłkę, nie przyniosło to jednak skutku, mimo to piłka trafiła ponownie pod nogi Argentyńczyka, który władował futbolówkę do pustej bramki.

FC Barcelona 2:0 Valencia CF

FC Barcelona: Bravo; Alves, Piqué, Mathieu, Adriano (46″ Rakitić); Mascherano, Busquets, Xavi (80″ Sergi Roberto); Messi, Suárez (65″ Pedro), Neymar

Valencia CF: Alves – Barragán, Mustafi, Otamendi, Orbán (46″ Gaya) – Javi Fuego, André Gomes, Parejo – Feghouli (67″ Cancelo), Alcácer (74″ Negredo), Rodrigo

1:0 Suárez 1″ (Messi)

2:0 Messi 90+4″

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2015/04/poczatek-i-koniec-daja-zwyciestwo-fc-barcelona-valenia-cf-20/