2dn.12godz.43min.

RK Zagrzeb – FC Barcelona: Pierwszy krok na drodze do Final Four (23:25)

Piłkarze ręczni katalońskiego klubu zwyciężyli w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów na wyjeździe z Zagrzebiem i zrobili pierwszy krok do awansu do Final Four.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i bramki padały na zmianę raz z jednej, raz z drugiej strony. Przy stanie 5:5 po świetnej obronie Šaricia Katalończycy przeprowadzili kontrę, którą na bramkę zamienił Sigurðsson. Kolejne minuty były pokazem niewykorzystanych szans z obu stron. Dopiero po trzech minutach bramkę zdobył Karabatić i Katalończycy wyszli na dwubramkowe prowadzenie 7:5. Wówczas trener Chorwatów poprosił o czas. Jednak na niewiele się to zdało. Gospodarze bowiem wciąż nie potrafili się odnaleźć w ataku i popełniali proste błędy.

Tuż po zakończeniu przerwy Chorwaci popełnili błąd w ataku, który po raz kolejny zaskutkował kontrą Katalończyków i trafieniem Sigurðssona. Chwilę później Sigurðsson miał szansę na podwższenie przewagi do czterech bramek. Nie udała mu się ta sztuka, jednak sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Lazarov.

Kolejne minuty przebiegały pod dyktando zawodników Barcelony, którzy przeprowadzali płynne i szybkie akcje. Przy prowadzeniu 10:6 Vujović wykorzystał drugi czas. Chorwaci poprawili się w ataku, jednak wciąż wyglądali na zagubionych na boisku. Barcelona natomiast spokojnie przeprowadzała swoje akcje i na przerwę zeszła z wysokim czterobramkowym prowadzeniem 14:10.

Początek drugiej połowy wyglądał dość spokojnie. Bramki padały z obu stron, jednak wciąż utrzymywało się czterobramkowe prowadzenie Katalończyków. Gra jednak stawała się coraz bardziej agresywniejsza, o czym świadczyły dwuminutowe wykluczenia. Przy stanie 17:20 bramkarz gospodarzy – Ivić został trafiony przez Sigurðssona piłką w twarz. Jednak na szczęście nie stało mu się nic poważnego i mógł kontynuować grę w bramce.

W końcówce spotkania Chorwaci próbowali jeszcze odrobić straty, przeprowadzając znacznie szybsze akcje. W 56. minucie odrobili straty do dwóch bramek, a mieli szansę nawet na podwyższenie wyniku, jednak nie udało im się przeprowadzić skutecznej akcji. Ta sztuka udała się im dopiero w 58. minucie. Dwie minuty przed końcem spotkania przy wyniku 23:24 mieli szansę na doprowadzenie do remisu, jednak skuteczną obroną popisał się Šarić. Na pół minuty przed końcem spotkania bramkę zdobył kapitan Barcelony – Víctor Tomás i tym samym przypieczętował zwycięstwo Katalończyków 23:25.

RK Zagrzeb,  23
FC Barcelona, 25

RK Zagrzeb :
Wyjściowy skład: Ivic, Horvat (5), Stepancic (9), Brozovic (2), Josip Valcic (2), Pavlovic (-), Sprem
Zmiennicy:  Sebetic (-), Tonci Valcic (-), Mandalinic (3), Vuglac (1), Celica (-), Susnja (1), Obranovic (-), Kovacevic (-) i Stevanovic.

FC Barcelona:
Wyjściowy skład: Šarić, Entrerríos (1), Sorhaindo (1), Karabatić (6), Viran Morros, Víctor Tomás (5) i Sigurðsson (4)
Zmiennicy:  Noddesbo (5), Sarmiento (2), Ariño (-), Gurbindo (1), Rutenka (-), Lazarov (5).

Wynik co 5 minut:
Pierwsza połowa:  1-0, 4-4, 5-6, 6-9, 8-12, 10-14
Druga połowa: 11-15, 14-18, 17-20, 18-21, 20-24 i 23-25.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2015/04/rk-zagrzeb-fc-barcelona-pierwszy-krok-na-drodze-do-final-four-2325/