5dn.8godz.25min.

Tylko remis w Andaluzji; Sevilla – FC Barcelona 2:2

FC Barcelona zremisowała 2:2 z Sevillą i ma już tylko dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt. Gole dla Katalończyków w sobotni wieczór strzelali Messi oraz Neymar. Gospodarze wyrównali w samej końcówce.

Podopieczni Luisa Enrique zagrali w sobotę na Ramón Sánchez Pizjuán i wszyscy zdawali sobie sprawę, że nie będzie to łatwy pojedynek. Ostatecznie Sevilla pozostała niepokonana na własnym obiekcie po remisie 2:2 z Barceloną. Przez pierwsze pół godziny nic nie wskazywało na to, że goście będą mieli wyraźne problemy z wywiezieniem kompletu punktów, ponieważ prowadzili już 2:0.

W 13. minucie Neymar ładnie rozrzucił akcję do prawej strony, a tak Leo Messi po krótkim zwodzie uderzył nie do obrony w kierunku dalszego słupka bramki Sevilli. W 30. minucie Neymar popisał się genialnym uderzeniem z rzutu wolnego i Katalończycy mogli poczuć się dużo bardziej komfortowo.

Jednak w Éver Banega zdołał silnym uderzeniem strzelić gola kontaktowego. Claudio Bravo był bardzo bliski odbicia tego uderzenia. W samej końcówce drugiej połowy Kévin Gameiro z bliskiej odległości pokonał chilijskiego golkipera.

Tym samym Barcelona ma już tylko dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt. Obie drużyny miały wyśmienite okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale tak się nie stało i w Andaluzji nastąpił podział punktów. W następnej kolejce gracze Luisa Enrique podejmą Valencię na Camp Nou.

Sevilla FC – FC Barcelona 2:2

Sevilla: Rico, Coke, Pareja, Carriço, Trémoulinas, Krychowiak, Banega, Iborra (70 Mbia), Vidal, Vitolo (70 Vitolo), Bacca (75 Gameiro).

FC Barcelona: Bravo, Alves, Piqué, Mathieu, Alba; Rakitic, Busquets, Iniesta (86 Pedro); Messi, Suárez, Neymar (74 Xavi).

0:1 Messi 13″ (Neymar)
0:2 Neymar 30″
1:2 Banega 38″ (Vitolo)
2:2 Gameiro 84″ (Vidal)

29/04/2024 21:00