Vinyals: To zwycięstwo da dużo siły drużynie

Vinyals: To zwycięstwo da dużo siły drużynie

Jordi Vinyals bardzo pozytywnie ocenił zwycięstwo Barçy B z Ponferradiną w meczu „niezwykle wyrównanym”, jednak z „zasłużonym” rezultatem.

„To zwycięstwo  wzmocni drużynę, napełni ją pewnością siebie i chęciami do dalszej walki”, powiedział Vinyals. Dla trenera zespołu rezerw „to co widzieliśmy, to była drużyna pełna życia, pełna chęci i której każdy może się bać”.

Optymista

„Zespół widzi teraz wszystko znacznie wyraźniej i dzięki zwycięstwu możemy pozostać optymistami, ponieważ, mimo że wiemy iż będzie to wiele kosztować, widzę że jesteśmy w stanie wygrać tyle ile trzeba i się utrzymać”, powiedział Vinyals, zaznaczając, że „wygranie tego typu meczów” daje zespołowi dużo „pewności”. „Zwycięstwo takie jak to daje nam siłę i dużo pewności. Chłopcy muszą wciąż być zjednoczeni i pamiętać o rzeczach najważniejszych”, stwierdził.

Na temat sobotniego rywala, Ponferradiny, która walczy o znalezienie się w fazie play-off, Vinyals powiedział: „Przed sobą mieliśmy zespół, która jest tam gdzie jest tylko dzięki sobie, ponieważ robi to co do niego należy i wie o co gra”. Trener stwierdził: „Mieliśmy kontrolę w pierwszej połowie i do momentu naszego pierwszego gola”. Dodał również, że usunięcie Palencii z boiska było „zbyt rygorystyczne”.

Jakość Munira

To gol Munira, po świetnej akcji indywidualnej, przesądził o zwycięstwie Barçy B, a dla Vinyalsa „ważne jest, że mamy tak jakościowych zawodników” w momencie kiedy najbardziej ich potrzeba. „Dla piłkarzy zawsze trudno jest odnaleźć się w takich sytuacjach, a zwłaszcza dla takich młodych jak moi”, powiedział Vinyals, przekonany jednak, że jeśli każdy będzie dawać z siebie wszystko, to wyjście ze strefy spadkowej jest bardzo możliwe.

Źródło: FCBarcelona.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB