28.01.2023, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Girona FC vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.5godz.56min.
15.00 X4.33 21.57 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Vinyals: To zwycięstwo da dużo siły drużynie

Vinyals: To zwycięstwo da dużo siły drużynie

Jordi Vinyals bardzo pozytywnie ocenił zwycięstwo Barçy B z Ponferradiną w meczu „niezwykle wyrównanym”, jednak z „zasłużonym” rezultatem.

„To zwycięstwo  wzmocni drużynę, napełni ją pewnością siebie i chęciami do dalszej walki”, powiedział Vinyals. Dla trenera zespołu rezerw „to co widzieliśmy, to była drużyna pełna życia, pełna chęci i której każdy może się bać”.

Optymista

„Zespół widzi teraz wszystko znacznie wyraźniej i dzięki zwycięstwu możemy pozostać optymistami, ponieważ, mimo że wiemy iż będzie to wiele kosztować, widzę że jesteśmy w stanie wygrać tyle ile trzeba i się utrzymać”, powiedział Vinyals, zaznaczając, że „wygranie tego typu meczów” daje zespołowi dużo „pewności”. „Zwycięstwo takie jak to daje nam siłę i dużo pewności. Chłopcy muszą wciąż być zjednoczeni i pamiętać o rzeczach najważniejszych”, stwierdził.

Na temat sobotniego rywala, Ponferradiny, która walczy o znalezienie się w fazie play-off, Vinyals powiedział: „Przed sobą mieliśmy zespół, która jest tam gdzie jest tylko dzięki sobie, ponieważ robi to co do niego należy i wie o co gra”. Trener stwierdził: „Mieliśmy kontrolę w pierwszej połowie i do momentu naszego pierwszego gola”. Dodał również, że usunięcie Palencii z boiska było „zbyt rygorystyczne”.

Jakość Munira

To gol Munira, po świetnej akcji indywidualnej, przesądził o zwycięstwie Barçy B, a dla Vinyalsa „ważne jest, że mamy tak jakościowych zawodników” w momencie kiedy najbardziej ich potrzeba. „Dla piłkarzy zawsze trudno jest odnaleźć się w takich sytuacjach, a zwłaszcza dla takich młodych jak moi”, powiedział Vinyals, przekonany jednak, że jeśli każdy będzie dawać z siebie wszystko, to wyjście ze strefy spadkowej jest bardzo możliwe.

Źródło: FCBarcelona.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/04/vinyals-to-zwyciestwo-da-duzo-sily-druzynie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.