4dn.7godz.17min.

Zwycięstwo i awans do półfinału Pucharu Króla (35:29)

Piłkarze ręczni Barcelony pokonali Naturhouse La Rioja 35:29 i awansowali do półfinału Pucharu Króla.

Katalończycy kontrolowali spotkanie od pierwszych minut, wychodząc na prowadzenie 3:0. Jednak tak samo szybko, jak Barça wyszła na prowadzenie, tak rywale doprowadzili do remisu 3:3. Następne minuty należały już do podopiecznych Xaviego Pascuala, którzy zdobywając kilka bramek z rzędu ponownie wyszli na prowadzenie 8:4.  Gospodarze wprawdzie próbowali odrabiać straty, dochodząc nawet do Barcelony na jeden punkt 9:10. Jednak to Katalończycy zeszli na przerwę, prowadząc 18:14.

W drugiej połowie Barça nie straciła prowadzenia, a wręcz je powiększyła do sześciu bramek, co utrzymała do końca spotkania. Główna w tym zasługa Karabaticia, który zaliczył aż 8 trafień do bramki ze 100% skutecznością.

Ostatecznie Barcelona wygrała to spotkanie 35:29, a fakt, że pierwszy z meczów zakończył się także zwycięstwem katalońskiego klubu (39:28) sprawił, że to właśnie on awansował do półfinału tych rozgrywek.

Kolejne dni będą bardzo intensywne dla podopiecznych Xaviego Pascuala. W ciągu ośmiu dni będą mieli do rozegrania aż trzy spotkania – dwa ligowe z Naturhouse La Rioja z którym mierzyli się w Pucharze Króla (4.04.) oraz Seguros Zamora (11.04.) i jedno w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Zagrzebiem (9.04.). Pomiędzy tymi dwoma meczami zawodnicy będą mieli tylko jeden dzień odpoczynku, a dodatkowym utrudnieniem będzie fakt, że będą one rozgrywane na wyjeździe.