4dn.19godz.7min.

Albacete-Barça B: Stracona szansa (2:1)

FC Barcelona B nie była w stanie wejść na wyższe miejsce w tabeli i pokonać rywali ze strefy spadkowej, którzy w swoich meczach potracili punkty.

Piłkarze Jordiego Vinyalsa przegrali z Albacete, tracąc drugiego  gola w 81. minucie meczu. Wcześniej, Katalończycy byli w stanie doprowadzić do remisu w spotkaniu, które było niezwykle wyrównane.

Mecz był intensywny od samego początku, a obie drużyny bardzo uważały, by nie popełnić najmniejszego błędu. Przez to nie tworzonych było wiele okazji bramkowych. Kiedy Albacete udało się w końcu odnaleźć wolne przestrzenie, to na ratunek przychodził pewnie broniący Suárez. Gospodarze stwarzali sobie więcej groźnych sytuacji, jednak dobre ustawienie obrońców uniemożliwiało zdobycie bramki.

Pierwszy gol, zdobyty w drugiej połowie przez Albacete, padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gonzalo uprzedził obrońców i strzelił głową prosto do bramki Barcelony. Zespół Jordiego Vinyalsa jednak się nie poddawał i zareagował dobrymi akcjami Munira oraz Adamy i Sandro (60. minuta). Wyrównujący gol strzelony został jednak trochę później, w 67. minucie, kiedy to Munir strzelił głową po świetnym dośrodkowaniu Dongou.

Mecz stał się bardzo emocjonujący. Po obu stronach były tworzone groźne akcje. Suárez znów stał się kluczową postacią w obronie bramki Barcelony. Jednakże w 81. minucie nie był w stanie nic zrobić. Chumbi przechwycił piłkę, strzelił, co udało się wybronić bramkarzowi Barçy B, jednak dobitki Cruza nie był już w stanie wyłapać i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

FC Barcelona B ma jeszcze teoretyczne szanse na wyjście ze strefy spadkowej, jednak jest to niezwykle trudne zadanie. Następny mecz Katalończycy zagrają w sobotę na Miniestadi z Gironą, drugą drużyną w tabeli Segunda División.

Albacete Balompié 2:1 FC Barcelona B

Albacete Balompié: Dorronsoro, Antoñito, Gonzalo, Nuñez, Paredes, Ramos, Benito (Chumbi 80″), Keko, Portu, Samu (Díaz 63″), César Díaz (Cruz 75″)

FC Barcelona B: Suárez, Patric, Juste, Ie, Diagne, Samper (Adama 60″), Halilović (Babunski 70″), Gumbau, Dongou, Sandro (Joan Roman 80″), Munir.

1:0 Gonzalo 51″