14.06.2024, g. 01:00
WNBA
Indiana Fever blank vs blank Atlanta Dream
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.24min.
12.37 X0.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Busquets: Mistrzostwo Hiszpanii jest najważniejsze

Busquets: Mistrzostwo Hiszpanii jest najważniejsze

Sergio Buquets wygrał w tym tygodniu La Liga po raz piąty. To pozwala mu na spojrzenie na każdy z tytułów przez pryzmat jego ceny  i wartości.

Według pomocnika FC Barcelony „La Liga to najważniejsze rozgrywki, ponieważ trwają cały rok, a trofeum jest nagrodą za regularność”. „Puchar Ligi Mistrzów jest trofeum bardziej prestiżowym, ale to liga jest ważniejsza”, dodał.

Świętowanie zdobycia tytułu przeniosło się wczoraj z murawy Vicente Calderón do szatni Barcelony, a swoje zadowolenie uzyskanym trofeum wyrazili też inni zawodnicy, między innymi Jordi Alba czy Ivan Rakitić. Lewy obrońca powiedział, że „tego dnia musimy się cieszyć, ponieważ zdobycie tego trofeum wiele nas kosztowało”, natomiast Chorwat przyznał, że „zawsze w siebie wierzyliśmy”.

Oto pozostałe wypowiedzi zawodników:

Jordi Alba

„To jest bardzo dobry dzień, idealny do świętowania. Wygranie tej ligi kosztowało nas bardzo wiele, musimy więc ją docenić”.

„Mamy nadzieję, że to będzie pierwszy z trzech tytułów, które możemy uzyskać. Teraz musimy świętować, bo nie wiemy co może wydarzyć się w przyszłości”.

„Nasza drużyna jest niesamowita, atmosfera jest świetna, najlepsza jaką udało mi się czuć w całej mojej karierze”.

„To nie była łatwa liga, ponieważ Real Madryt naciskał od samego początku do końca. Teraz jednak wygraliśmy i jesteśmy bardzo szczęśliwi”.

Sergio Busquets

„Jesteśmy na dobrej drodze. Jesteśmy na dwa mecze przed trypletem. To może być historyczny sezon, jesteśmy w stanie to osiągnąć”.

„Byliśmy zdecydowanie lepsi. Teraz pozostaje świętować”.

Ivan Rakitić

„Sezon jest bardzo długi, wiele rzeczy się dzieje. My zawsze w siebie wierzyliśmy, trzymaliśmy się naszego pomysłu. I to było widać na boisku”.

Claudio Bravo

„Jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy zamiar świętować to zwycięstwo. Z ligi można wyciągnąć same pozytywy, pod każdym względem”.

„Naszym zadaniem jest stawanie się coraz lepszym każdego dnia i każdy z nas doskonale to wie”.

Gerard Piqué

„To był fantastyczny rok. Stawiliśmy czoła przeciwnościom, a nagrodą jest wygranie ligi. Zeszły rok był trudny, a zespół musiał się pozbierać. Jestem bardzo dumny z tego, że jestem częścią tej niesamowitej generacji piłkarzy FC Barcelony”.

„Musimy teraz zrobić następny krok. Przed nami finał Pucharu Króla, który na pewno nie będzie łatwy. Idziemy w dobrym kierunku, ale musimy jeszcze dobrze zagrać”.

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2015/05/busquets-mistrzostwo-hiszpanii-jest-najwazniejsze/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.