1dn.18godz.12min.

FC Barcelona – Ademar Lleó: Zwycięstwo na koniec sezonu ligowego (40-29)

Piłkarze ręczni katalońskiego klubu drugi raz z rzędu zakończyli sezon ligowy bez porażki. Tym razem w ostatnim meczu ligowym pokonali Ademar de Lleó 40-29.

Duży wkład w to zwycięstwo miała dwójka zawodników – Kiril Lazarov, który zdobył 8 goli oraz Sigurdsson, który trafiał 7 razy.

Barça na przerwę zeszła z przewagą ośmiu bramek, prowadząc 22:14, a po przerwie tylko ją powiększała. Podczas ostatnich piętnastu minut gry zawodnikom towarzyszyły śpiewy i okrzyki kibiców, którzy w tak radosny sposób próbowali uczcić nie tylko kolejne meczowe zwycięstwo, ale i Mistrzostwo Hiszpanii.

Zwycięstwo 40-29 nad Ademar de Lleó było 61. triumfem ligowym z rzędu piłkarzy FC Barcelony w Lidze Asobal, co oznacza, że po raz drugi z rzędu zakończyli sezon bez porażki. Teraz podopieczni Xaviego Pascuala mogą spokojnie przygotowywać się do najważniejszych meczów sezonu, czyli półfinałów Pucharu Króla i Ligi Mistrzów.