Nowe stroje na sezon 2015/16

Nowe stroje na sezon 2015/16

FC Barcelona zaprezentowała stroje na sezon 2015/16. Po raz pierwszy w historii na koszulkach piłkarzy pojawią się poziome pasy, które są inspirowane flagami, obecnymi na Camp Nou podczas meczów.

W przeszłości poziome pasy pojawiały się na koszulkach koszykarzy, rugbystów, czy lekkoatletów, reprezentujących barwy katalońskiego klubu, ale to po raz pierwszy w długiej i bogatej historii klubu pojawią się one u zawodników piłki nożnej.

Na koszulce widnieją cztery bordowe pasy, umieszczone na granatowym tle. Na koszulce pojawiają się także barwy senyery, które zostały umieszczone przy szyi na jej wykończeniu, co czyni ją elegancką i nowoczesną. Po wewnętrznej stronie koszulki został natomiast umieszczony napis  ‘Més que un club’, a z jej boku żółty pasek. Tymczasem szorty będą wykonane w tradycyjny sposób, z bordowego materiału.

Flaga Katalonii była natomiast inspiracją dla drugiego zestawu strojów. Z tyłu koszulki widnieją bowiem cztery pionowe, czerwone pasy, umieszczone na żółtym tle. W przeciwieństwie do koszulki domowej, w wyjazdowej przy wykończeniu przy szyi znajdują się barwy bordowe i granatowe, a pasek z boku także będzie koloru granatowego. Podobnie jak w pierwszej koszulce po jej wewnętrznej stronie został umieszczony napis  ‘Més que un club”. Szorty będą w kolorze niebieskim z ciemniejszym paskiem u boku.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB