4dn.6godz.3min.
11.36 X4.75 28.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Oceny po meczu z Deportivo

Kataloński SPORT przygotował oceny zawodników FC Barcelony po zremisowanym 2:2 meczu z Deportivo na Camp Nou. Ostatnie ligowe spotkanie w tym sezonie było jednocześnie pożegnaniem Xaviego z La Liga.

Masip (6) Pechowy

Bramkarz zadebiutował w lidze, zastępując Claudio Bravo (który zdobył Trofeo Zamora, będąc bramkarzem z najmniejszą liczbą wpuszczonych goli), i niestety nie miał szczęścia, jako że dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Jednak niewiele mógł zrobić w obu sytuacjach, ponieważ to defensorzy popełnili błędy w obu sytuacjach.

Adriano (5) Bezbarwny

Nie wyróżniał się ani w ataku ani w obronie. Ograniczał się do niepodejmowania ryzyka i zachowawczej gry, grając w pierwszej połowie na prawej, a w drugiej na lewej obronie. Chybił w dobrej sytuacji w doliczonym czasie gry.

Vermaelen (7) Oklaskiwany

Obrońca rozgrywał swoje pierwsze minuty w barwach Barcelony prawie po roku od jego zakontraktowania. Publiczność doceniła jego występ, nagradzając piłkarza oklaskami przy każdym kontakcie z piłką. Jego kontuzja stała się już przeszłością. Vermalen grał solidnie w obronie, starał się też strzelić na bramkę, jednak bez powodzenia. Został zmieniony przez Douglasa.

Bartra (6) Obecny

Tym razem w środku obrony zagrał u boku Vermaelena. Faul na nim nie pozwolił mu być na boisku w momencie, w którym Barcelona straciła pierwszego gola. Zmieniony przez Mascherano. Mniej ofensywny niż zazwyczaj.

Mathieu (5) Wielozadaniowy

Mecz rozpoczął jako lewy obrońca, później, po zejściu z boiska Vermaelena, zajął miejsce w środku obrony. Zamiana ta nie wyszła mu na dobre, jako że popełnił błąd przy obu straconych bramkach.

Sergi Roberto (6) Spokojny

Zajmował na boisku miejsce Busquetsa i nie podejmował zbytniego ryzyka. Rzadko tracił piłki i starał się konstruować akcje.

Xavi (7) Legenda

Pan i władca środka boiska kierował Barceloną w swoim ostatnim meczu w La Liga. Był bliski strzelenia gola w 42. minucie, jednak minimalnie chybił. Po przerwie wykonywał rzut wolny, dzięki publiczności, która skandowała by to on strzelał zamiast Messiego. Bramka jednak nie padła. Owacja na Camp Nou w momencie, kiedy został zmieniony na boisku przez Iniestę oraz pomeczowe pożegnanie wraz z zaśpiewaniem hymnu  Barçy a capella przez kibiców wzruszyły pomocnika, który po raz ostatni mógł świętować zdobycie mistrzostwa Hiszpanii.

Rafinha (6) Żywotny

Asystował Messiemu przy pierwszym golu, grał aktywnie i starał się pokazać, na co go stać. Po przerwie trochę mniej widoczny, jednak w końcówce jeszcze starał się coś zrobić.

Pedro (5) Dyskretny

Miał dobrą okazję na początku meczu, będąc sam na sam z Fabricio. Sporo przebiegł, jednak nie odebrał wielu piłek i rzadko atakował.

Messi (8) Genialny

Najlepszy zawodnik na boisku, po raz kolejny. Strzelił dwa gole, a jeden nie został mu uznany. Dobrze współpracował z Neymarem, który „podarował” mu drugiego gola. Prócz w ataku grał również w pomocy.

Neymar (6) Chojny

Oszczędzał siły, na pewno myśląc o Pucharze Króla i Lidze Mistrzów, tak jak większość jego kolegów z boiska. Był bliski strzelenia z przewrotki w 23. minucie i asystował Messiemu przy 2:0. Popisał się też kilkoma piłkarskimi sztuczkami.

Douglas (6) Zmotywowany

Wszedł na boisko za Vermaelena w 62. minucie i od tamtego momentu dawał z siebie wszystko, wykorzystując dane mu minuty. Starał się stwarzać zagrożenie na prawej stronie, a po golach Deportivo, podobnie jak reszta drużyny, bardziej bezbarwny.

Mascherano (6) Stabilny

Zmienił na boisku Bartrę, dołączając do Mathieu na środku obrony. Nie mógł zapobiec strzeleniu przez Deportivo drugiego gola.