3dn.8godz.51min.

Piłkarze ręczni wygrywają Ligę Mistrzów!

Piłkarze FC Barcelony pokonali MKB Veszprém w finałowym spotkaniu Ligi Mistrzów i tym samym wywalczyli tytuł.

Wynik finałowego spotkania otworzył Momir Ilić z Veszprém, jednak udane akcje Katalończyków sprawiły, że szybko odrobili stratę i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Taką przewagę Katalończycy utrzymywali przez kolejne minuty. Po 20 minucie spotkanie zaczęło nabierać szybszego tempa. Barcelona wyszła na trzybramkowe prowadzenie, jednak Veszprém wykorzystało stratę piłki zawodnika Barcelony, co sprawiło, że Gasper Marguc zdobył bramkę z kontrataku i Węgrom brakowało już tylko jednej bramki do wyrównania. Katalończycy jednak nie pozwolili doprowadzić do remisu. Karabatić popisał się efektownym strzałem i Barca wyszła szybko na czterobramkowe prowadzenie. Taką przewagę utrzymała do końca pierwszej połowy i na przerwę zeszła, prowadząc 14:10.

Drugą część spotkania rozpoczęli zawodnicy FC Barcelony, jednak wynik drugiej połowy otworzył zawodnik węgierskiego klubu – Laszlo Nagy. To jednak nie zdeprymowało piłkarzy katalońskiego klubu, którzy w dalszym ciągu utrzymywali czterobramkową przewagę. Aż do 22 minuty. Dopiero wówczas dwa trafienia Sigurdssona i Karabaticia podczas gry w przewadze pozwoliły Katalończykom powiększyć prowadzenie aż do sześciu trafień. Zawodnicy FC Barcelony wysokiej przewagi nie wypuścili już do końca spotkania, które wygrali 28:23 i tym samym zdobyli trofeum Ligi Mistrzów

FC Barcelona: Perez, Sarić – Arino, Entrerrios, Gurbindo, Jallouz, Karabatić, Lazarov, Marquez, Morros, Noddesbo, Rutenka, Sarmiento, Sigurdsson, Sorhaindo, Tomas

MKB Veszprém: Mikler, Alilović – Gulyas, Ilić, Ivancsik, Jamali, Lekai, Marguc, Nagy, Nilsson, Rodriguez, Schuch, Sulić, Terzić, Ugalde, Zeitz