4dn.5godz.50min.

Rozstrzelani; Córdoba CF – FC Barcelona 0:8

FC Barcelona urządziła sobie prawdziwą strzelaninę na Nuevo Arcángel. Blaugrana wygrała 8:0 z Córdobą, dla której porażka oznacza definitywne pożegnanie się z Primera División. Z kolei Katalończycy przekroczyli granicę 100 goli w lidze i zrobili kolejny krok w stronę mistrzostwa.

Gospodarzy bardzo długo stać było na utrzymanie bezbramkowego remisu. Gracze Luisa Enrique zdecydowanie wcześniej powinni otworzyć wynik meczu, ale dwukrotnie w dobrych sytuacjach pudłował Neymar. To nie był dobry dzień dla Brazylijczyka. Dopiero w 42. minucie Ivan Rakitić po podaniu Leo Messiego uderzył mocno pod poprzeczkę i nie dał szans Juanowi Carlosowi. Jeszcze przed przerwą Luis Suárez dostawił nogę po zagraniu Iniesty i było 2:0 dla Blaugrany.

Nic nie zapowiadało tego, co może wydarzyć się w drugiej połowie. Piłkarze dobrze nie weszli na murawę, a Leo Messi wpisał się na listę strzelców po podaniu Daniego Alvesa. Brazylijczyk tego dnia dobrze dośrodkowywał, czego efektem była kolejna asysta. Tym razem przy trafieniu El Pistolero.

Zawodnicy Barcelony byli dobrze dysponowani w pojedynkach powietrznych. W 65. minucie na 5:0 podwyższył Gerard Piqué. Z rzutu rożnego dogrywał mu Rakitić. Chowat, razem z Iniestą, opuścili murawę w drugiej połowie. Prawdopodobnie obu zobaczymy w środę przeciwko Bayernowi Monachium.

Katalończycy grali od niechcenia, ale gole wciąż padały. Najpierw Messi z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki po ładnej akcji kombinacyjnej, a chwilę później miał szansę na skompletowanie hat-tricka. Neymar był faulowany w polu karnym, a Argentyńczyk oddał piłkę poszkodowanemu, dla którego nie był to najlepszy mecz. Dzieła zniszczenia dopełnił Luis Suárez, strzelając do pustej bramki. Dla Urugwajczyka był to pierwszy hat-trick w barwach Barcelony.

Córdoba – FC Barcelona 0:8 (0:2)

Córdoba: Juan Carlos; Crespo (46″ Gunino), Deivid, Iñigo López, Pantić; Edimar, Luso (58″ Ekeng), Khrin, Fidel; Bebé (62″ Vico), Florin.

FC Barcelona: Bravo; Alves, Piqué, Mascherano (62″ Mathieu), Alba; Busquets, Rakitić (69″ Pedro), Iniesta (61″ Xavi); Messi, Suárez, Neymar.

0:1 – Rakitić 42″ (Messi)

0:2 – Suárez 45″ (Iniesta)