26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.22godz.55min.
14.00 X4.00 21.80 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bartomeu: Dziś Barça jest światowym liderem

Bartomeu: Dziś Barça jest światowym liderem

Sezon 2014/15 zakończył się, a w FC Barcelonie nadszedł teraz czas na przedterminowe wybory prezydenckie. Z tego powodu przemówienie wygłosił Josep Maria Bartomeu. 

Jeszcze wówczas obecny prezydent, Josep Maria Bartomeu, w swoim przemówieniu podsumował sezon, a także czas, w którym rządził w FC Barcelonie. Na temat tripletu zdobytego przez pierwszy zespół powiedział: „Weszliśmy do historii i zrobiliśmy to przez ogromne drzwi”.

Na początku Bartomeu ogłosił przedłużenie kontraktu przez trenera Luisa Enrique, a później mówił o symbolicznym hołdzie dla Xaviego Hernándeza. Prezydent przyznał, że ostatnie miesiące przeszły wszelkie możliwe oczekiwania. Przypomniał jednocześnie, że jego 18 miesięcy pracy spędził na rozwiązywaniu problemów, a robił to w sposób „maksymalny, uczciwy, przejrzysty i z determinacją”.

Zwycięska ścieżka 

Prezydent także omówił ogromny sukces klubu – nie tylko pod względem piłkarskim, ale i również innych zespołów, także tych amatorskich: „W ciągu ostatnich 5 lat nasz klub wygrał 51 trofeów: ligi, europejskie i krajowe puchary”. Dodał: „W tym roku po raz pierwszy Barça wygrała trzy europejskie puchary”.

Zapowiedział także, że pracuje ciężko, aby również kobieca piłka wyrosła na miarę sportu zawodowego. Mimo rozczarowującego sezonu drużyny rezerw, Bartomeu uważa, że model La Masii nadal działa: „Od 2010 roku aż 12 piłkarzy awansowało do pierwszej drużyny”.

Prognoza przychodów

Na koniec Bartomeu omówił gospodarkę w klubie. „Prognozujemy w tym roku przychody rzędu 600 milionów euro, co stanowi wzrost o 50% w ciągu zaledwie pięciu lat. Jest to najwyższy wynik w historii klubu i na świecie, po raz pierwszy będziemy liderem pod względem przychodów”, podsumował. Zwrócił także uwagę, że FC Barcelona potrafiła wygenerować 130 milionów euro zysków podczas cięć budżetu o 30% w ciągu pięciu lat.

Ponadto, podkreślił, że klub zrobił wszystko, aby nie podnosić cen biletów i sprowadzać na Camp Nou najlepszych piłkarzy na świecie. „Dziś Barça jest światowym liderem”, zakończył.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/06/bartomeu-dzis-barca-jest-swiatowym-liderem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.