5dn.19godz.36min.

FC Barcelona B – Leganés: Porażka i spadek do Segunda B (2:5)

Barça B zakończyła mecz na Miniestadi z porażką z Leganés (2:5) i to oznacza, że w przyszłym sezonie chłopcy Jordiego Vinyalsa nie zagrają w Segunda División A.

W przedostatniej kolejce La Liga Adelante już wiadomo, że rezerwy Barcelony spadają do niższych rozgrywek, jako że aktualnie zajmują ostatnią pozycję w tabeli i mają osiem punktów straty do ostatniego zespołu ze strefy spadkowej.

Dobry początek

Pierwszego gola zdobyli piłkarze Barçy B, już w 13. minucie meczu. Strzelcem bramki był Munir, który wykorzystał dobrą asystę Cámary na wolne pole i pokonał bramkarza Leganés będąc z nim jeden na jednego. Osiem minut później napastnik miał kolejną okazję, jednak tym razem Dani Barrio zdołał wybronić strzał.

Przy wyniku 1:0 dla Barcelony wyjście ze strefy spadkowej było jeszcze możliwe, jednak w równoległym meczu Osasuny z Recreativo de Huelva zespołowi z Nawarry udało się strzelić gola, co bardziej komplikowało sytuację Katalończyków. Gorszą wiadomością była jednak bramka wyrównująca na Mini zdobyta w 37. minucie przez Eraso. Piłkarz Leganés posłał do bramki piłkę podaną przez Rubéna Peñe. W tym przypadku Suárez nie był w stanie obronić strzału, pomimo dwóch wcześniejszych świetnych parad przy akcjach Rubéna Peñi.

Grad goli po przerwie

Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej na początku drugiej połowy, kiedy gola dla gości strzelił Álvaro. Piłkarze Jordiego Vinyalsa nie chcieli się jednak poddawać i udało im się wyrównać wynik dzięki strzałowi głową Palencii, który tym razem grał na pozycji lewego obrońcy. Chwilę później Suárezowi udało się wybronić jeszcze kilka strzałów Mantovaniego i Rubéna Peñi, jednak intensywny atak gości w końcu zakończył się golem tego drugiego. Następnie dwie bramki zdobył Eraso i ostateczny wynik, którym zakończył się mecz, to 2:5. Uzyskując taki rezultat Barcelona B nie ma już możliwości na wyjście ze strefy spadkowej i w przyszłym sezonie będzie musiała grać w Segunda B, walcząc o powrót do La Liga Adelante.

Pięć sezonów w Segunda División A

Rezerwy FC Barcelony, które w ostatniej kolejce zagają na boisku Recreativo de Huelva, pożegnają się z rozgrywkami w Segunda División A na Nuevo Colombino po pięciu sezonach rozegranych w tej kategorii. Barça B awansowała do La Liga Adelante na sezon 2010/11, kończąc rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli, podobnie jak w sezonie 2013/14. W sezonach 2011/12 i 2012/13 rozgrywki zakończyła na odpowiednio ósmym i dziewiątym miejscu.

FC Barcelona B 2:5 CD Leganés

FC Barcelona B: J. Suárez, Campins, D. Diagne, Edgar Ié (Bicho 72″), Palencia, Gumbau, Babunski (Halilović 56″), J. Cámara (Dongou 56″), Sandro, Joan Román, Munir.

CD Leganés: Dani Barrio, Postigo, Mantovani, Santamaría, César (Luis Ruiz 66″), Erik Morán, Eraso, Álvaro, Rubén Peña (Aguirre 74″), Rabello, Fran Moreno (Alberto Marín 66″).