Marko Kopljar i Kamil Syprzak nowymi zawodnikami FC Barcelony

Marko Kopljar i Kamil Syprzak nowymi zawodnikami FC Barcelony

FC Barcelona poinformowała dziś, iż od przyszłego sezonu do składu piłkarzy ręcznych dołączy dwójka zawodników – Marko Kopljar i Kamil Syprzak. Chorwat będzie bronił barw katalońskiego klubu przez najbliższe trzy lata, zaś Polak przez cztery.

Kamil Syprzak – przyszłość i teraźniejszość

Kamil Syprzak urodził się 23 lipca 1991 w Płocku. Zawodnik mierzy 206 centymetrów wzrostu i waży 120 kilogramów. Przez całą swoją profesjonalną karierę bronił barw Wisły Płock, a teraz podpisze czteroletni kontrakt z FC Barceloną.

Młody obrotowy jest jednym ze wschodzących talentów polskiej piłki ręcznej. Wraz z Syprzakiem w składzie Polska wywalczyła brązowy medal na tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Marko Kopljar – talent przede wszystkim

Marko Kopljar ​​urodził się w Chorwacji w 12 lutego 1986 roku. Zawodnik mierzy 210 centymetrów wzrostu i waży 108 kilogramów. W pierwszej drużynie RK Zagrzeb zadebiutował w 2004  i w chorwackim klubie grał do końca sezonu 2011/12. W sezonie 2012/13 dołączył do francuskiego PSG.

Poza tym zawodnik posiada ogromne doświadczenie reprezentacyjne. Wraz z reprezentacją Chorwacji wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Świata w 2009 roku, srebrny medal na Mistrzostwach Europy w 2010 roku i brązowy w 2012 roku. W 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie także wywalczył brązowy medal.

Źródło: FCBarcelona.cat

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB