2dn.7godz.48min.

Recreativo – Barça B: Porażka na koniec sezonu (2:0)

FC Barcelona B, nie mająca już szans na pozostanie w Segunda División A po przedostatniej kolejce, zakończyła sezon 2014/15 porażką w Huelvie 0:2.

Zespół Jordiego Vinyalsa poległ na stadionie Nuevo Colombino tracąc dwa gole. Ich strzelcami byli Núñez i Jesús Vázquez, a oba wpadły w pierwszej połowie. W drugiej piłkarze z Katalonii starali się odrobić wynik na wszelkie możliwe sposoby i mieli ku temu kilka dobrych okazji, z których najlepsza była ta Babunskiego, zatrzymana przez słupek. W taki oto sposób FC Barcelona B zakończyła, przynajmniej na razie, swoją przygodę z La Liga Adelante.

Zespół Jordiego Vinyalsa wyszedł na boisko z jedną myślą, by zakończyć obecny sezon w możliwie jak najlepszy sposób, nie patrząc na to, że nie ma już szans na pozostanie w drugiej lidze. Jeszcze przed 10. minutą możliwy był karny dla FC Barcelony B, po faulu bramkarza na Dongou. Sędzia jednak go nie odgwizdał, a jakiś czas później, po wielu atakach przeprowadzonych przez gospodarzy, sprawdził się jeden z najgorszych scenariuszy dla Katalończyków, a mianowicie w 25 minucie Recreativo strzeliło gola. Núñez, strzelając w kierunku bliższego słupka, wyprowadził swoją drużynę, która również żegna się w tym sezonie z Segunda A, na prowadzenie.

Rezerwy FC Barcelony starały się odpowiedzieć na stratę bramki, jednak kilka minut później Recreativo znów strzeliło. Tym razem strzelcem był Jesús Vázquez, który po indywidualnej akcji wykonał mocny strzał z około 11. metra, pokonując Ortolę.

Tracąc już dwa gole, Barça B wyszła na drugą połowię z większą siłą. Chłopcy Vinyalsa mieli kilka dobrych okazji, w których uczestniczył głównie Joan Román, który próbował strzałów zza pola karnego. Jednak najlepszą okazją bramkową okazała się być ta wykonana przez David Babunskiego. Pomocnik Blaugrany wykonał strzał zza pola karnego, po którym piłka trafiła prosto w słupek.

Rezerwy cały czas próbowały strzelić gola, jednak ostatecznie nie udało im się zmniejszyć dystansu do gospodarzy i zakończyły ten mecz przegrywając 0:2.

Recreativo de Huelva 2:0 FC Barcelona B

Recreativo de Huelva: R.Gálvez, Córcoles, Menosse, Zamora, Juanan, Montoro, J.Vázquez, Álvaro Antón, M.Molina (Mesa 84″), Cabrera (Dani Molina 73″), Núñez (Domínguez 65″).

FC Barcelona B: Ortolá, Campins (Lucas 71″), Edgar Ié, Adama, Dongou, Joan Román, Babunski, Gumbau, J.Cámara (Bicho 46″), R.Costa, Palencia.