18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.3godz.12min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Samper, Suárez i Ortolà dołączą do pierwszego zespołu

Samper, Suárez i Ortolà dołączą do pierwszego zespołu

Dobre wiadomości dla jednych mogą być złymi dla innych. To, że Claudio Bravo, Leo Messi, Javier Mascherano czy Dani Alves pozostaną dłużej w Copa América jest dobre dla reprezentacji, ale złe dla Barçy, ponieważ piłkarze ci później dołączą do drużyny w presezonie.

To samo tyczy się Ter Stegena, który zagra dzisiaj w półfinale Mistrzostw Europy U21 wraz z reprezentacją Niemiec.

Wszyscy oni dołączą do pierwszej drużyny FC Barcelony w najlepszym przypadku pod koniec lipca lub na początku sierpnia, co jest bardziej prawdopodobne. Z tego względu Luis Enrique musi na presezon dołączyć do zespołu kilku zawodników rezerw.

Mówi się, że nowym trenerem Barça B ma zostać García Pimienta, jednak na dzień dzisiejszy zespół ten nie ma trenera, więc nie wiadomo, jakie plany są ustalone odnośnie zawodników. Jednak Luis Enrique mniej więcej wie już, jakich piłkarzy rezerw potrzebować będzie w presezonie i w trasie po Stanach Zjednoczonych.

Niespodzianką nie jest, że Asturyjczyk liczyć będzie na obecność bramkarzy rezerw, José Aurelio Suáreza i Adriána Ortoli. Jak na razie nikt oficjalnie im nie powiedział, że mają dołączyć do pierwszego zespołu, jednak to jest praktycznie pewne. Tak samo w przypadku Sergiego Sampera. On również zagra w presezonie w drużynie Luisa Enrique oraz pojedzie do USA. W jego przypadku nie wiadomo tylko, czy na stałe przejdzie do pierwszego zespołu, czy pozostanie jeszcze w Barçy B.

Oczywiście, prócz wymienionej trójki, więcej piłkarzy rezerw zasili szeregi FC Barcelony w presezonie, jednak na ten moment nie wiadomo jeszcze, którzy piłkarze to będą.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2015/06/samper-suarez-i-ortola-dolacza-do-pierwszego-zespolu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.