31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.7godz.45min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wicemistrzowie z Gijón w La Liga

Wicemistrzowie z Gijón w La Liga

Trenerem Sportingu Gijón jest były piłkarz FC Barcelony – Abelardo Fernández. Drużyna zdobyła wicemistrzostwo Segunda División i wywalczyła awans do La Liga.

Przed sezonem drużyna Sportingu Gijón była typowana jako jedna z tych, które są w stanie zapukać do drzwi Primera División. Zespół z El Molinón ma bardzo ograniczony budżet, a do tego dysponuje młodym składem. Mimo przeciwności wszyscy tworzą jedność, którą trudno pokonać. Wszyscy zastanawiali się, jak długo Sporting utrzyma się w czubie tabeli, a tymczasem w ostatniej kolejce Asturyjczycy pokonali Real Betis (3:0) i niedługo potem awans stał się faktem.

Jednym z ojców sukcesu jest Abelardo Fernández, były piłkarz FC Barcelony, który rozegrał dla Blaugrany 178 meczów w latach 1994-2002. Przez sześć lat grał w jednej drużynie z Luisem Enrique, obecnym szkoleniowcem Barcelony.

Abelardo doprowadził Sporting do hiszpańskiej ekstraklasy po trzech latach nieobecności. Asturyjski zespół mierzył się z Barceloną 82 razy. Barça wygrała 49 spotkań, padło 16 remisów i 17 meczów wygrali gracze z Gijón. W ostatnim meczu na Camp Nou w 2012 roku wygrali gospodarze (3:1) po trafieniach Iniesty, Keity i Xaviego.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2015/06/wicemistrzowie-z-gijon-w-la-liga/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.