4dn.10godz.35min.

Jeden gol, trzy słupki, pierwsza porażka: FC Barcelona 1-3 Manchester United

68 416 fanów na Levi’s Stadium w Santa Clara, Kalifornii obejrzało spotkanie pomiędzy FC Barceloną a Manchesterem United, które zakończyło się porażką zespołu prowadzonego przez Luisa Enrique.

Pierwsza porażka

Barça przegrała swoje pierwsze spotkanie w presezonie po tym, jak pokonała 2-1 Los Angeles Galaxy. Ostatni mecz w USA odbędzie się we wtorek, a rywalem będzie angielskie Chelsea Londyn.

Sobotnie spotkanie zostało rozegrane w idealnej godzinie, kiedy temperatura nie przekraczała 23 stopni. W dodatku piłkarzom sprzyjał lekki wiatr.

Barcelońskie święto w 7. minucie spotkania przerwał Rooney, który głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Ter Stegena. Manchester United wyszedł na prowadzenie, mimo że grę prowadziła drużyna z Katalonii.

Pech

Dla FC Barcelony wynik końcowy mógł być zupełnie inny. Bardzo solidną pracę wykonał De Gea oraz brakło szczęścia. To najbardziej rzucało się w oczy.

Katalończycy trafiali w słupek aż trzykrotnie! Dwa razy uczynił tego Luis Suárez, a raz Ivan Rakitić. Warto dodać, że Urugwajczyk zdobył również gola, ale sędzia nie uznał go, ponieważ był na spalonym.

Swoją szansę miał również Sergi Roberto, który trafił do bramki Los Angeles Galaxy. Tym razem na jego drodze stanął De Gea.

Warto podkreślić także dobrą grę Ter Stegena, który zaliczył wspaniałą interwencję jeszcze w pierwszej połowie spotkania, która zakończyła się 0-1.

Tempo gry spadło w drugiej połowie. Obie drużyny zaczęły odczuwać wzrost temperatury i piekące słońce.

Jedenastka do wymiany

W 62. minucie spotkania Louis van Gaal wymienił całą swoją jedenastkę. Jest to rzadki widok, ale takie rzeczy zdarzają się podczas sparingów. Dwie minuty później był tego efekt, a Masipa pokonał Jesse Lingard.

Luis Enrique najwięcej zmian wykonał w 68. minucie, kiedy na boisku pojawiło się pięciu nowych piłkarzy. Tutaj efekt pojawił się dopiero po dwudziestu minutach, kiedy przepięknego gola zdobył Rafinha. Niestety na jego trafienie odpowiedział jeszcze Januzaj i skończyło się na 1-3.

FC Barcelona 1-3 Manchester United

FC Barcelona: Ter Stegen (Masip, 46″) – Adriano (Rakitić, 46″), Piqué (Bartra, 68″), Vermaelen (Mathieu, 60″), Alba – Sergi Roberto, Busquets (Gumbau 68″), Iniesta (Halilović, 68″) – Rafinha, Suárez (Sandro, 68″), Pedro (Munir, 68″)

Manchester United I: De Gea, Darmian, Jones, Blind, Shaw, Carrick, Schneiderlin, Mata, Young, Memphis, Rooney

Manchester United II: Johnstone, Valencia, Smalling, McNair, Blackett, Lingard, Fellaini, Herrera, Wilson, Pereira, Januzaj

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2015/07/jeden-gol-trzy-slupki-pierwsza-porazka-fc-barcelona-1-3-manchester-united/