01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19395dn.-4godz.-54min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

AEC Manlleu – FC Barcelona B: Koniec presezonu bez przegranej (0:1)

AEC Manlleu – FC Barcelona B: Koniec presezonu bez przegranej (0:1)

Barça B zakończyła okres przygotowawczy bez żadnej porażki, pokonując wczoraj ostatniego rywala towarzyskiego, AEC Manlleu, dzięki golowi Dongou w drugiej połowie.

Gerard López zdobył też Trofeo Villa de Manlleu i zaliczył swoje piąte zwycięstwo na sześć rozgrywanych meczów. Jedno spotkanie, z Llagosterą, zakończyło się remisem, z wygranymi później karnymi. Teraz trzeba czekać na początek ligi, która zaczyna się już za tydzień meczem w Cornellà.

Solidność w defensywie

Na początku mecz był w miarę wyrównany, do momentu upłynięcia pierwszych 30 minut, kiedy to rezerwy przejęły piłkę. Zagrożenie ze strony piłkarzy Gerarda Lópeza przyszło od Dongou ustawionego na środku i Aitora z prawej. W 40. minucie pierwszej połowy arbiter anulował gola Dongou, ponieważ strzelił on z pozycji spalonej. Kilka minut później, na chwilę przed przerwą, Grimaldo został sfaulowany i zmuszony był do opuszczenia placu gry. Na jego miejsce wszedł Babunski.

Dongou daje zwycięstwo

W drugiej połowie dominacja Barcelony była bardzo wyraźna od początku do końca, a mecz służył również do tego, by wielu zawodników – Ortolá, Tarín, Palencia i Dongou – mogło do końca się rozegrać. Campins i Godswill weszli na boisko by zająć prawą stronę i właśnie stamtąd zrodziła się akcja na gola. Podanie Campinsa na środek boiska umożliwiło Dongou na zdobycie w 57. minucie swojego szóstego gola w presezonie.  Na koniec meczu rezerwy mogły jeszcze podwyższyć prowadzenie po stałych fragmentach gry i podwójnej akcji Dongou i Gumbau, jednak wynik się nie zmienił. Barça B zdobyła Trofeo Villa de Manlleu i zakończyła presezon niepokonana.

Źródło: FCBarcelona.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/08/aec-manlleu-fc-barcelona-b-koniec-presezonu-bez-przegranej-01/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.