08.09.2023, g. 18:00
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Gruzja vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
163dn.0godz.45min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Busquets: Chciałbym, żeby Pedro został

Busquets: Chciałbym, żeby Pedro został

Sergio Busquets wziął udział w konferencji prasowej przed meczem o Superpuchar Hiszpanii. Poniżej prezentujemy najciekawsze wypowiedzi zawodnika.

Jak zespół czuje się pod względem fizycznym?

Czujemy się dobrze. Byliśmy świadomi, że kilka dni po powrocie z Tbilisi czeka nas kolejny mecz, na trudnym boisku. Nie można mieć jednak żadnych wymówek. Postaramy się zagrać na podobnym poziomie.

Jakie korzyści ma rozgrywanie drugiego meczu u siebie?

Powiem po zakończeniu dwumeczu. Zazwyczaj lepiej grać drugi mecz u siebie, ale nie zawsze. To zależy od rywala. W tym przypadku wolę jednak takie rozwiązanie. Postaramy się uzyskac dobry wynik w pierwszym meczu, choć wiemy, że tam nic się jeszcze nie rozstrzygnie.

A jak może Athletic wykorzystać więcej czasu na przygotowania?

Będą lepsi pod względem fizycznym. Pod względem taktycznym wiemy o sobie dużo, bo spotykaliśmy się wielokrotnie w ostatnich latach. To będzie trudne spotkanie, ale myślę, że dłuższy czas na przygotowania, jest ich zaletą.

Czy rozumiesz sytuację Pedro?

Tak, to dla niego trudny moment. On chce minut jak nikt inny. Wydarzy się to, co ma wydarzyć i co będzie dla niego najlepsze.

Czy widzisz Nolito w roli zmiennika?

Graliśmy razem w dzieciństwie. Teraz przeżywa dobre chwile w Celcie, zadebiutował w reprezentacji. Na dzień dzisiejszy jednak Nolito pozostaje w Celcie, a Pedro w Barcelonie.

Czy teraz jest czas, by poprawić błędy, które popełniliście w Tibilisi?

Oczywiste jest, ze nasza taktyka się nie udała i musimy postarać się to rozwiązać. Musimy się poprawić, bo stracone bramki mogą nas drogo kosztować.

Czy widzisz jakiś niepokój u Pedro?

On jest bardzo chętny i chce minut, jak każdy. Widzę, że jest zmotywowany na 100%, jak pierwszego dnia. On zawsze chciał grać i tak pozostanie zawsze.

Co mógłbyś poradzić Pedro?

To jego sprawa osobista. Dużo rozmawialiśmy, ale to on musi podjąć ostateczną decyzję. Patrząc egoistycznie pod względem drużyny i przyjaciół, chciałbym, żeby został. Jednak to, czego chce zawodnik, to są minuty.

Czego spodziewasz się po Athletiku?

Będą chcieli wygrać, na pewno. Nie sądzę, by myśleli o zemście, ale to będzie bardzo intensywny mecz. San Mamés jest zawsze trudnym boiskiem. Musimy być skupieni przez 90 minut i zagrać na 100%.

Źródło: AS.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/08/busquets-chcialbym-zeby-pedro-zostal/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.