Luis Enrique: Trofeum Gampera jest zawsze wyjątkowe

Luis Enrique: Trofeum Gampera jest zawsze wyjątkowe

Trener ma nadzieję, że środowe spotkanie o Puchar Gampera będzie „festiwalem futbolu” dla fanów. „Dałbym drużynie wysoką ocenę za postawę w presezonie”.

Luis Enrique Martínez jest podekscytowany środowym, 50-tym meczem o trofeum Joana Gampera: „za każdy razem, kiedy przychodzi pora tego meczu, jest to pierwszy raz, kiedy spotykamy się z naszą publicznością i rozpoczynamy sezon, to zawsze coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że będzie to piłkarska uczta i świetny mecz przeciwko świetnej drużynie”, powiedział na wtorkowej konferencji prasowej w Ciutat Esportiva.

Trener przyznał: „zespół nie może się doczekać meczu o Trofeum Gampera i następnych dwóch Superpucharów, świetnie że rozpoczyna się także Liga Mistrzów. Mieliśmy dobry presezon – musimy jednak poprawić grę z tyłu – jestem zadowolony z wykonanej dotychczasowej pracy. Wyniki mogły być lepsze, ale wystawiam zespołowi wysoką ocenę. Najbardziej cieszę się, że mamy to już za sobą i przechodzimy do normalnego grania, rozpoczynamy sezon”.

Zespół na najbliższy mecz

„Nie zagramy tym samym składem o Trofeum Gampera i o superpuchar Europy, nie zdecydowałem jeszcze kto kiedy zagra”.

„Wciąż skupiam się na tym co wydarzyło się w presezonie i upewniam się, że wszyscy mieli okazję się zaprezentować. Musieliśmy ustalić priorytety przed pierwszymi oficjalnymi spotkaniami”.

Wybór kapitanów

„Zawodnicy podjęli decyzję, z której jestem zadowolony i cieszę się, że Mascherano został także wybrany”.

„Są także inni ważni zawodnicy w składzie, którzy nie są kapitanami, a mają głosy w szatni”.

Doświadczenie w AS Romie

„To było wyjątkowe doświadczenie i jestem zadowolony, że miałem możliwość pracy w AS Roma”.

„To był rok wielkich zmian – właścicieli, zawodników, trenerów… chcieliśmy wprowadzić nowe rzeczy i znaleźliśmy zawodników, którzy są gotowi do gry w klubie i pasują do jego wizji. Mam dobre wspomnienia z czasu spędzonego tam i życzę im kolejnych sukcesów”.

Sevilla

„Zespół Emery jest zespołem, który co sezon ciężko pracuje, aby dostosować się do zmian w zespole”.

„Będą trudnym rywalem dla nas – wyniki presezonu nie są adekwatne i jestem przekonany, że będzie to zacięty mecz i duże wyzwanie dla obydwóch zespołów”.

Źródło: FCBarcelona.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB