FC Barcelona vs PSG
0dn.8godz.8min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Niesamowity mecz: FC Barcelona – Sevilla FC (5:4)

Pedro zapewnił zwycięstwo o doliczonym czasie gry przeciwko Sevilli, która w drugiej połowie szybko odrobiła trzy bramkową stratę. Messi zdobył dwie bramki przed przerwą z rzutów wolnych, a Rafinha dołożył jedno trafienie jeszcze przed gwizdkiem sędziego, oznaczającym przerwę w spotkaniu.

Pedro Rodriguez zdobył piątego gola dla FC Barcelony w 115. minucie spotkania i zespół w końcówce zapewnił sobie zwycięstwo nad mistrzami Ligi Europejskiej. Spotkanie rozegrane zostało w Tibilisi, w Gruzji.

Lionel Messi zdobył dwie bramki w pierwszej połowie po rzutach wolnych, odpowiadając także na trafienie z rzutu wolnego Sevilli. Rafinha zastępujący Neymara spisał się bardzo dobrze i zdobył bramkę na 3:1 jeszcze przed przerwą.

Luis Suárez zdobył czwartą bramkę po przerwie, jednak bardzo niepewna defensywa dała Sevilii trzy bramki i pozwoliła odrobić straty, co doprowadziło do dogrywki. Najpierw Antonio Reyes zdobył bramkę w 57. minucie, będąc niepilnowanym w polu karnym. Następnie Kévin Gameiro wykorzystał rzut karny w 74. minucie, doprowadzając do wyniku 4:3. Ostateczny cios zadał Yevhen Konoplyanka, który wyrównał wynik spotkania.

Zaskakujący początek

Sevilla szybko objęła prowadzenie, kiedy w trzeciej minucie Banega wykorzystał znakomicie rzut wolny z 20 metrów pokonując Ter Stegena, który nie miał nic do powiedzenia przy tym strzale.

Cztery minuty później Messi odpowiedział także trafieniem z rzutu wolnego, który był w zasadzie lustrzanym odbiciem uderzenia Banegi z przed kilku minut.

W 16. minucie Messi ponownie trafił z rzutu wolnego, tym razem z 25 metrów i wyprowadził zespół na prowadzenie. Był to pierwszy raz jak Messi zdobył dwie bramki bezpośrednio z rzutów wolnych w jednym meczu, warto także zauważyć, że w pierwszym kwadransie padły trzy bramki i wszystkie z rzutów wolnych.

Rafinha zdobył także trafienie po bardzo dobrym podaniu ze strony Luisa Suáreza w 44. minucie.

Andrés Iniesta, który zaliczył swój 550. występ w karierze w Barçy dowodził znakomicie w środku pola i był jednym z kluczowych zawodników w pierwszej połowie.

Nie koniec

Luis Suárez podwyższył prowadzenie w 52. minucie wykorzystując przejęcie Busquetsa, znalazł się sam na sam z Beto i pokonał bramkarza Sevilli.

Mimo, że mecz wydawał się przegrany Sevilla podjęła walkę co zaowocowało trafieniem aż trzech bramek i doprowadzeniem do dogrywki. O stracie bramek zadecydowała słaba postawa formacji defensywnej Barçy, która często gubiła krycie zostawiając niepilnowanych zawodników we własnym polu karnym.

Faul na Messim w doliczonym czasie gry spowodował, że Barça miała dobrą okazję z rzutu wolnego. Tym razem jego strzał został obroniony, a dobitkę sparował Beto, na szczęście dla kibiców Dumy Katalonii do piłki dorwał się Pedro i nie dał szans bramkarzowi rywali.

Wciąż pisząc historię

Zwycięstwo zapewniło czwarty tytuł w sezonie. Tylko dwa tytuły – Superpuchar Hiszpanii i Klubowe Mistrzostwa Świata – dzielą Katalończyków od wyjątkowego osiągnięcia.

FC Barcelona zrównała się także w ilości wygranych Superpucharów Europy z AC Milan.

Było to także 25. trofeum w karierach Messiego i Iniesty w Barçy, którzy wyrównali tym samym rekord Xaviego.

FC Barcelona 5:4 Sevilla FC