3dn.17godz.40min.

UE Cornellà – FC Barcelona B: Porażka w debiucie (2:1)

FC Barcelona B zagrała wczoraj mecz w trzeciej grupie Segunda División B z Cornellą, rywalem z obrzeża Barcelony, który przegrała 1:2.

Zespół z Barcelony zdołał zremisować w drugiej połowie, w której grał bardzo dobrze, jednak ostatecznie to Cornellà zdobyła trzy punkty, wykorzystując w ostatniej minucie podyktowany rzut karny.

Początek meczu nie był szczęśliwy dla piłkarzy rezerw FC Barcelony, ponieważ już w pierwszej minucie stracili oni gola. Bramka została zdobyta po rzucie z autu, po którym Dani Martín strzelił między słupki. Przez taki obrót spraw Blaugrana była zmuszona do gonienia wyniku przez pierwsze 45 minut. Zespół Gerarda Lópeza starał się zdobyć wyrównującego gola jeszcze przed przerwą. Jedna akcja, rozpoczęta przez Grimaldo i zakończona przez Dongou, została wybroniona przez Marcosa Péreza, a w następnej, kilka minut później, piłka strzelona przez Grimaldo z daleka, zatrzymała się na słupku, nie zmieniając wyniku.

Odpowiedź Azulgrany

W drugiej połowie Barcelona pokazała się z dużo lepszej strony. Blaugrana dominowała w posiadaniu piłki, mogła grać bardziej w swoim stylu i tworzyła sobie wiele dobrych sytuacji strzeleckich. Po przerwie Grimaldo wykonywał rzut wolny, po którym piłka przeleciała blisko bramki. Gerard López, który w sobotę debiutował jako trener rezerw FC Barcelony, postanowił wprowadzić do składu kilka zmian z ławki, a pierwszą zmianą było pojawienie się na murawie Cantalapiedry, który zmienił Campinsa w 68 minucie meczu.

Babunski i Samper dominowali w środku boiska i to właśnie stamtąd zrodził się wyrównujący gol, zdobyty przez Dongou. Pomocnik z Macedonii przejął piłkę w środku boiska i bez zbędnego zastanawiania się posłał ją do Dongou, który został sam na sam z bramkarzem i wyrównał wynik spotkania.

Pechowa końcówka

Kiedy wydawało się, że taki już pozostanie wynik finałowy, pomimo wielu bardzo dobrych okazji bramkowych, które miała Barcelona w ostatnich minutach i które mogły przynieść zwycięstwo, arbiter odgwizdał faul w polu karnym na Oscarze Muñozie w ostatniej minucie doliczonego czasu. Sfaulowany zawodnik prawidłowo wykorzystał karnego i tym samym dał swojej drużynie zwycięstwo.

Pięciu debiutantów

We wczorajszym meczu w FC Barcelonie B zagrało kilku zawodników z młodszych kategorii oraz kilku, którzy przez dłuższy czas byli kontuzjowani. Mowa tutaj o Tarínie, Quintilli, Rosie, Enguenie i Godswillu, który wrócił po długiej kontuzji.

UE Cornellà 2:1 FC Barcelona B

FC Barcelona B: Ortolá, Palencia, Costa, Tarín, Quintilla (Godswill 85″), Samper (Enguene 78″), Ros, Babunski, Dongou, Grimaldo, Campins (Cantalapìedra 68″).

UE Cornellà: Marcos, Pere, Ñoño, Borja, Lulu, David, Dani Martí (Oscar Muñoz 67″), Gómez, Enric, Xemi, Fran Piera (Lucas 77″).

1:0 Dani Martí 1″

1:1 Dongou 54″

2:1 Dani Martí (pp) 93″

Źródło: FCBarcelona.es

29/04/2024 21:00