18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.11godz.29min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Arda Turan i Aleix Vidal poczekają jeszcze na debiut

Arda Turan i Aleix Vidal poczekają jeszcze na debiut

Arda Turan i Aleix Vidal na swój debiut w barwach Barcelony będą musieli poczekać tydzień dłużej. Okazuje się, że przepisy FIFA nie zostały dobrze zinterpretowane. 

O tym, że dwa letnie nabytki Barcelony nie będą mogły zadebiutować wraz ze startem sezonu było wiadomo od dawna. Pierwszy występ Vidala i Turana miał przypaść na mecz z Espanyolem, 2 lub 3 stycznia. Dziennikarze stacji radiowej Onda Cero jeszcze raz dokładnie przejrzeli regulamin FIFA. Jak podaje stacja, przepisy międzynarodowej federacji piłki nożnej nawet w tym terminie zakazują im gry.

Aleix Vidal i Arda Turan jako piłkarze Barcelony zarejestrowani będą mogli być dopiero po 4 stycznia. O wszystkim przeczytać możemy w artykule 6 rozdziału 3 rozporządzenia i statutu FIFA ws. rejestracji piłkarzy: „Pierwszy okres rejestracji zawodników rozpoczyna się wraz z zakończeniem sezonu i trwa do startu nowego sezonu. Okres ten nie powinien przekraczać 12 tygodni. Drugi okres ma miejsce w środku sezonu i nie powinien trwać więcej niż 4 tygodnie”. Zimowe okienko transferowe kończy się 31 stycznia. Według przepisów FIFA drugi okres rejestracji zawodników rozpoczyna się 4 stycznia.

W związku z tym, obaj zawodnicy szansę debiutu otrzymać będą mogli 6 stycznia, w meczu w ramach Pucharu Króla, o ile Barcelona przejdzie 1/16 finału.

Źródło: Weloba.com

mainXX:/2015/09/arda-turan-i-aleix-vidal-poczekaja-jeszcze-na-debiut/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.