04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.8godz.32min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bartra pracuje by grać na „200 procent”

Bartra pracuje by grać na „200 procent”

Marc Bartra jest bardzo szczęśliwy. Niedawne zostanie ojcem sprawiło, że jeszcze bardziej chce się pokazać na pozycji obrońcy w Barçy i reprezentacji Hiszpanii.

Mimo, że nie może liczyć na wiele minut pod wodzą Luisa Enrique, Marc się nie poddaje i zapewnia, że „mam wielkie chęci do gry, jest coraz więcej wyzwań, więc chęci też są większe. Czuję pewność kolegów z drużyny i trenera. Moim wyzwaniem jest staranie się grać na 200%, co pomoże mi się poprawić i dojrzewać oraz wprowadzić się do reprezentacji oraz drużyny. Dokonałem wszelkich kalkulacji i wiem, że jestem tam, gdzie chciałem być – w pierwszej drużynie Barcelony, do której doszedłem po czterech latach walki, i w reprezentacji, co jest moim marzeniem”.

Pomimo że jego kolega z drużyny, Gerard Piqué, nie zagrał w dwóch ostatnich meczach Barçy z powodu zawieszenia, Katalończyk uważa, że jest on przygotowany na spotkanie ze Słowacją. „Dobrze sobie radzi na treningach. Trenowanie z najlepszymi piłkarzami na świecie w klubie i tutaj, z najlepszymi w Hiszpanii i w innych ligach sprawia, że można złapać odpowiedni rytm, dobrze się przygotować i robić to, o co poprosi trener”, powiedział.

W wypowiedzi dla TV3 Marc Bartra dodał, że jest gotów zrobić wszystko dla drużyny, która „jest śledzona przez cały świat i każdy dokładnie jej się przygląda”.

Środkowy obrońca ma nadzieję, że „utrudnię wybór trenerowi. Dobrą rzeczą jest wiedzieć, że w każdej chwili możesz wejść na boisko”. Pomimo, że Vermaelen jest jego bezpośrednim konkurentem na pozycji, Bartra wyraził zadowolenie z jego powrotu. „Cieszę się, że może grać, ponieważ zeszły rok był dla niego trudny. Teraz pokazał co potrafi i wykorzystał daną mu szansę”.

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2015/09/bartra-pracuje-by-grac-na-200-procent/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.