4dn.22godz.50min.
11.36 X4.75 28.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Barça w finale Superpucharu Hiszpanii

FC Barcelona Lassa wygrała 88:60 z Herblife Gran Canaria i zagra w sobotnim finale o Superpuchar Hiszpanii. Markus Eriksson był najskuteczniejszym graczem i zdobył 16 punktów.

Podopieczni Xaviego Pascuala od początku narzucili wysokie tempo, a dwa razy z dystansu trafił Justin Doellman i Barcelona szybko objęła prowadzenie 10:4. Kanaryjczycy zdążyli minimalnie zredukować straty jeszcze przed końcem pierwszej kwarty.

W drugiej odsłonie dobrze prezentował się Brad Oleson i po raz kolejny pokazał się Doellman. Do przerwy Katalończycy prowadzili 41:32.

Po przerwie Blaugrana tylko powiększyła swoją przewagę i prowadziła już 69:36. Dużo dołożył od siebie w trzeciej kwarcie Ante Tomić. Xavi Pascual dał pograć Markusowi Erikssonowi, który wraca do zespołu po kontuzji kolana. Szwed wykorzystał szansę i zdobył aż 16 punktów.