18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.9godz.42min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

FC Barcelona B – CD Alcoyano: Pierwsze zwycięstwo na Mini (1:0)

FC Barcelona B – CD Alcoyano: Pierwsze zwycięstwo na Mini (1:0)

Barça B zaliczyła pierwsze zwycięstwo na Miniestadi po tym jak pokonała Alcoyano 1:0. Jest to już jej piąty mecz w tym sezonie bez straty bramki.

Spotkanie na początku było bardzo chaotyczne, piłka zatrzymywała się w środkowej części boiska i nie mogła przedostać się w gąszczu na żadną ze stron. Pierwszą próbę ataku wykonał Cámara, bardzo dobrze przemieszczając się lewą stroną boiska, jednak jego dośrodkowanie zostało zatrzymane przez bramkarza gości, Marca Martineza, który kiedyś występował w młodszych zespołach Barcelony. Piłkarze Gerarda Lópeza zdobywali przestrzeń na boisku dzięki bocznym obrońcom, Godswillowi i Grimaldo, jednak nie byli oni precyzyjni jeśli chodzi o dośrodkowania.

Kiedy intensywność meczu i pressing zelżały, Barça zaczęła tworzyć groźniejsze akcje w strefie należącej do Alcoyano. Pierwszą wykonał Dongou, który dostał dobrą piłką od Sampera w momencie, kiedy był przed bramkarzem. Kilka minut później bramkę zdobył Aitor po tym, jak świetnym podaniem obsłużył go Gumbau. Napastnik dobrze wykorzystał okazję i lekko kopnął piłkę obok bramkarza. Chłopcy Gerarda Lópeza wciąż stwarzali sobie akcją, a jedną groźniejszą miał Cámara, który jednak trafił wprost w ręce bramkarza.

Druga połowa, w przeciwieństwie do pierwszej, z początku była bardziej otwarta, a akcje miały obie drużyny. Alcoyano, które w pierwszej części spotkania praktycznie nie zbliżyło się do Ortoli, miało dwie dobre akcje w przeciągu dwóch minut. Wpierw Rubén Ramos posłał piłkę obok bramki przy dłuższym słupku w momencie, kiedy znalazł się sam na sam z bramkarzem, a następnie Alfaro nie udało się wykończyć strzału w momencie, kiedy był w idealnej pozycji. W rezerwach głównie atakował Dongou, który po wyczerpującej walce o piłkę nie był już w stanie wykorzystać szansy bramkowej.

Od tego momentu piłkarze Gerarda Lópeza się rozluźnili i to Alcoyano miało większą szansę na strzelenie gola, co jednak się nie udało, gdyż Ortolá skutecznie bronił przy każdej okazji. Najpierw wyłapał mocny strzał Álexa Rubio w kierunku słupka, a następnie zabłysnął dzięki świetnej obronie strzału Rubéna Ramosa. W ostatnich minutach Alcoyano nie było już w stanie z taką łatwością tworzyć sobie akcji bramkowych i grało podobnie jak na początku drugiej połowy. W końcówce to Barcelona mogła nawet powiększyć swoją przewagę, gdyby tylko Dongou wykorzystał piłkę wybitą przez bramkarza. Aktualnie Barça B ma na swoim koncie dziewięć punktów i zajmuje 15. miejsce, a w przyszłym tygodniu zagra z liderem grupy 3. Segunda B, Villarreal B, który ma 10 punktów więcej od rezerw Barcelony.

FC Barcelona B 1:0 CD Alcoyano

FC Barcelona B: Ortolà, Godswill, Tarín, Costa, Grimaldo, Gumbau, Samper (Ros 74″), Enguene (Kaptoum 66″), Aitor (Maxi Rolón 80″), Dongou, Cámara

CD Alcoyano: Marc Martínez, Mode, Navarro (Alonso 82″), Mario, Óscar, Miranda, Alfaro, Carles (Devesa 80″), Abraham (Mustapha 63″), Rubén Ramos, Álex Rubio

Gole:

1:0 Aitor 41″

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2015/10/fc-barcelona-b-cd-alcoyano-pierwsze-zwyciestwo-na-mini-10/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.