2dn.2godz.35min.

FC Barcelona – Montpellier HB: Wielkie zwycięstwo pod wodzą Lazarova (37-27)

Piłkarze ręczni katalońskiego klubu odnieśli ważne zwycięstwo w Lidze Mistrzów, pokonując u siebie Montpellier 37:27.

Kluczową postacią w meczu z francuską drużyną był Kiril Lazarov, który zdobył aż 12 bramek. Z dobrej strony pokazał się również przy rzutach karnych bramkarz – Gonzalo Pérez de Vargas, a także kapitan – Victor Tomás. To właśnie dzięki nim Barça mogła zejść na przerwę, prowadząc 19:12.

Francuzi wyszli na drugą połowę zmotywowani i zmniejszyli stratę do pięciu trafień. Jednak Vargas powstrzymał ich dalsze zapędy i nie pozwolił na zmniejszanie przewagi, popisując się kilkoma wspaniałymi interwencjami, dzięki czemu dostał owacje na stojąco od kibiców Barçy. W kolejnych minutach Katalończycy już tylko powiększali swoją przewagę, doprowadzając ją ostatecznie do 10 bramek.

FCB Lassa, 37
Montpellier HB, 27

FC Barcelona Lassa: Pérez de Vargas, Raul Entrerrios (1), Sorhaindo (2), Gurbindo, Sigurdsson (4), Jicha (3), Lazarov (12) –wyjściowy skład–, Jesper Noddesbo, Kopljar (4), Victor Tomás (5), Sarmiento, Aitor Ariño (1), Syprzak (4), Viran Morros, Jallouz (1).

Montpeller HB: Gerard, Simonet (2), Toumi (1), Dolenec (2), Esteki (5), Guigou (1), Siffert –wyjściowy skład– Costa, Borges (1), Gaber (1), Bonnefond (3), Fabregas, Gajic (8), Mackovsek (3).

Wynik co 5 minut: 4-4 / 7-6 / 10-7 / 13-10 / 15-12 / 19-12 / przerwa/ 22-16 / 26-19 / 28-20 / 33-25 / 37-27

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2015/10/fc-barcelona-montpellier-hb-wielkie-zwyciestwo-pod-wodza-lazarova-37-27/