21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.58min.
11.80 X3.80 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mascherano: Zachowanie czystego konta wzmacnia całą drużynę

Mascherano: Zachowanie czystego konta wzmacnia całą drużynę

Argentyński zawodnik FC Barcelony, Javier Mascherano, pozytywnie ocenił zwycięstwo swojej drużyny z BATE Borysów (0:2) w Lidze Mistrzów.

Prócz zwycięstwa, które w tym przypadku było koniecznością, Mascherano podkreślił też lepszą niż ostatnio dyspozycję w linii obrony.

„Stworzyliśmy sobie wiele okazji bramkowych i nie pozwoliliśmy rywalowi na to, by on stworzył swoje”, powiedział piłkarz, który zaznaczył: „to było bardzo ważne by zagrać lepiej w obronie, ponieważ drużyna nie radziła sobie dobrze w tym elemencie na początku sezonu”.

Mascherano przypomniał, że na ostatnich treningach „analizowaliśmy i poprawialiśmy błędy, żeby znów ich nie popełniać i stać się lepszymi. A żeby stać się lepszym, trzeba wygrywać. Musimy trzymać się czołówki w La Liga oraz robić swoje w Champions i Pucharze Króla.

Grający we wczorajszym meczu na pozycji pomocnika Argentyńczyk podkreślił, że zachowanie czystego konta „wzmacnia nas wszystkich, ponieważ dzięki temu możemy grać w naszym stylu. To dało nam rezultaty w zeszłym sezonie…. Jednak na przykładzie obecnego widać, że dynamika futbolu jest nie do przewidzenia. Wszystko się może zdarzyć”.

Zawodnik wie, że zespół „musi być nastawiony na poprawienie się, ponieważ wiemy, że tracimy dużo więcej goli niż normalnie”.

Dla Mascherano wczorajsze zwycięstwo jest ważne, ponieważ „każda wygrana zbliża nas do celu, a my musimy piąć się jak najwyżej. W Barcelonie należy wygrywać co trzy dni, wiemy to. Nie ma innej opcji. Taka jest nasza droga, nasza praca – co trzy dni grać mecz i go wygrywać”.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/10/mascherano-zachowanie-czystego-konta-wzmacnia-cala-druzyne/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.