6dn.10godz.4min.

Neymar pokonuje Rayo. FC Barcelona – Rayo Vallecano 5:2

Gdy na Camp Nou przyjeżdża Rayo Vallecano możemy spodziewać się ciekawego widowiska. Tak było i dzisiaj. Barça wygrała wysoko, a swój własny recital miał Neymar.

Dobrze wiemy, że Rayo to drużyna, która nie patrzy na klasę przeciwnika. Podopieczni Paco Jémeza odważnie podeszli do dzisiejszego starcia z Barceloną. Goście tak chcieli zdobyć bramkę na Camp Nou, że zapomnieli, iż pod własną muszą być czujni. Po pierwszych dziesięciu minutach Barça mogła prowadzić 2:0. Najpierw Sergi Roberto świetnym podaniem z głębi pola obsłużył Ivana Rakitića, który w 200 procentowej sytuacji przegrał pojedynek z Toño. Chwilę później bramkarz Rayo fatalnie wybił piłkę, która trafiła pod nogi Sergio Busquetsa. Pomocnik Dumy Katalonii podał do Luisa Suáreza, który z pierwszej piłki uderzył wprost w golkipera przyjezdnych.

Jednak to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Rayo krótko rozegrało rzut rożny, jeden z zawodników odegrał ją do Bebé, który z łatwością dośrodkował piłkę w pole karne i Javi Guerra wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Barcelona jak najszybciej chciała wyrównać, a Rayo ani myślało o zamknięciu się w obronie i wysoko podchodziło do rywali. To dawało podopiecznym Luisa Enrique dużo wolnego miejsca, co skutecznie wykorzystywał bardzo aktywny dziś Neymar.

Już dwie minuty później doszło do pierwszej kontrowersyjnej sytuacji w tym spotkaniu. Brazylijczyk rozpoczął jeden z wielu rajdów i na linii pola karnego został sfaulowany. Powtórka pokazała, że sędzia powinien zareagować, lecz gwizdek milczał. Chwilę później Neymar znów padł w polu karnym i tym razem arbiter nie miał żadnych wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem doprowadził do remisu.

Barça atakowała dalej. Dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie zmarnowali Sandro i Neymar. Obrońcy Rayo mieli wielkie problemy z tym drugim, który mijał ich jak tyczki. W 32. minucie w efektowny sposób ograł w polu karnym jednego z obrońców, któremu nie pozostało nic jak sfaulować gwiazdę Barcelony. Drugi karny dla Blaugrany ponownie wykonał Neymar i znów się nie pomylił.

Ta bramka nieco spowolniła mecz. Barcelona atakowała z mniejszą intensywnością. Rayo dalej szukało swojej szansy, lecz dobrze spisywała się defensywa gospodarzy. W końcówce świetnym strzałem popisał się Roberto lecz zabrakło odrobiny szczęścia. W 41. minucie Neymar ponownie zabawił się z obrońcami Rayo w ich polu karnym i znów został sfaulowany, lecz tym razem sędzia nie odgwizdał „jedenastki” dla podopiecznych Luisa Enrique.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak pierwsza – od odważnych szarż gości. Po przerwie zawodnicy Barcelony byli nieco ospali, gdyż dopuścili Rayo do dwóch znakomitych okazji i tylko Claudio Bravo mogą dziękować, że przyjezdni nie zdołali strzelić gola. Sytuacje piłkarzy Paco Jémeza obudziły gospodarzy. Świetną akcję w 57. minucie przeprowadził Neymar, który mając przed sobą tylko bramkarza zdecydował się odegrać do Roberto, lecz podanie zostało przecięte. Chwilę później zakotłowało się pod bramką Bravo, który popełnił duży błąd w wyprowadzeniu piłki, lecz zdołał go naprawić.

Brak Messiego nie oznacza, że w Barcelonie nie ma osoby, która pociągnie zespół. Niekwestionowanym liderem na boisku był dziś Neymar, który zadał gościom dwa błyskawiczne ciosy. Najpierw w 69. minucie dobił strzał Luisa Suáreza, a minutę później skierował piłkę do pustej bramki po asyście Urugwajczyka. Kilka minut później Brazylijczyk odwdzięczył się Suárezowi zagrywając mu idealną piłkę, a ten podwyższył wynik na 5:1.

Barcelona była już pewna zwycięstwa, a Rayo za wszelką cenę chciało zdobyć kolejną bramkę. Udało im się to w 86. minucie. Po raz kolejny nie popisała się obrona Barcelony. W zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Jozabed i pokonał Claudio Bravo.

5 : 2 – 86″ Jozabed

Barcelona: Bravo; Alves (78″ Douglas), Piqué, Mathieu, Alba; Busquets (76″ Gumbau), Sergi Roberto, Rakitić; Sandro (56″ Munir), Suárez, Neymar

Rayo: Toño; Nacho, Llorente, Zé, Rat; Jozabed, Trashorras; Lass, Bebé, Ebert; Guerra.

27/04/2024 / 14:00

05/05/2024 / 02:00

mainXX:/2015/10/neymar-pokonuje-rayo-fc-barcelona-rayo-vallecano-52/