4dn.4godz.13min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Wygrane Turcji i Chorwacji

Reprezentacje Turcji i Chorwacji wygrały swoje przedostatnie spotkania w eliminacjach do Mistrzostw Europy we Francji w 2016 roku.

Turcja lepsza od Czech

Dla Turcji był to jeden z meczów o być albo nie być. Tylko wygrana mogła podtrzymać ich szansę na grę w barażach, o które rywalem jest… Holandia.

Drużyna Ardy Turana, który zagrał w meczu z Czechami 86 minut i zaliczył asystę (KLIK), wygrała 2-0 po bramkach Selçuka İnana (karny) oraz Hakana Çalhanoğlu.

Po dziewięciu kolejkach Turcja zajmuje trzecie miejsce z 15 punktami na koncie i wystarczy remis z Islandią, aby zapewnić sobie grę w barażach, a przy okazji wyeliminować z wielkiego turnieju Holandię.

Czechy 0-2 Turcja

62″ Selçuka İnana (karny) 0-1

80″ Hakana Çalhanoğlu 0-2

Czechy: Vaclík – Kadeřábek, Suchý, Procházka, Novák – Dočkal (78. Petržela), Darida, Šural (67. Škoda), Pavelka, Krejčí (54. Skalák) – Lafata

Turcja: Babacan – Özbayrakli, Aziz, Balta, Erkin – Inan – Tufan, Özyakup (87. Topal), Arda Turan (86. Töre) – Calhanoglu, Tosun (64. Sen)

Chorwacja pokonuje Bułgarię

Reprezentacja Chorwacji wciąż jest w grze o bezpośredni awans do Mistrzostw Europy. Na pewno ma już zagwarantowany udział w barażach. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka, w której Włochy zagrają z Norwegią, a Chorwacja z… ostatnią Maltą.

Reprezentacja Ivana Rakiticia, który rozegrał pełne 90 minut i strzelił bramkę (KLIK), wygrała 3-0 z Bułgarią, a pozostałe dwa trafienia zaliczyli Perišić oraz Kalinić.

W grupie H kolejność miejsc na czele może zmienić się po ostatniej kolejce. Na ten moment TOP3 wygląda następująco: Włochy (21 punktów), Norwegia (19) oraz Chorwacja (17).

Chorwacja 3-0 Bułgaria

1:0 – Perišić (2″),

2:0 – Rakitić (42″),

3:0 – Kalinić (81″)

Chorwacja: Subašić, Srna, Ćorluka, Vida, Pivarić, Modrić (46″ Badelj), Kovačić, Perišić, Rakitić, Pjaca (60″ Čop), Kalinić (86″ Kramarić)

Bułgaria: Mitrev, S. Popov, A. Aleksandrov, Terziev (46″ Ivanov), Ž. Milanov, I. Popov (71″ M. Aleksandrov), Slavčev, Nedelev (46″ G. Milanov), Zlatinski, Rangelov, Tonev

Źródło: UEFA.com

29/04/2024 21:00