21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.51min.
11.80 X3.80 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gerard Piqué Najlepszym Katalońskim Piłkarzem sezonu 2014/15

Gerard Piqué Najlepszym Katalońskim Piłkarzem sezonu 2014/15

Gerard Piqué został wyróżniony przez Kataloński Związek Piłki Nożnej i otrzymał nagrodę dla najlepszego katalońskiego piłkarza sezonu 2014/15.

Obrońca FC Barcelony zdobył 73% wszystkich głosów i tym samym wyprzedził Aleixa Vidala (14%) oraz Kiko Casillę (13%).

„Myślę, że dotarłem na taki poziom, na jaki chciałem dotrzeć na początku sezonu. Moim celem było ponowne stanie się jednym z najlepszych obrońców na świecie. To była długa droga, pełna wzlotów i upadków. Jednak lubię wypełniać swoje postanowienia. Gdy zdobyliśmy tryplet i mogłem podnieść Puchar Ligi Mistrzów, byłem bardzo dumny”, powiedział Piqué po odebraniu nagrody.

„Chciałbym podziękować FC Barcelonie, bo to klub, który dał mi wszystko, zarówno pod względem sportowym jak i osobistym. Moim kolego, bez których nie byłoby mnie tutaj. A przede wszystkim mojej rodzinie – Shakirze i dzieciom – Milanowi i Sashy, rodzicom, dziadkom, kuzynom, wujkom. Wszystkim, którzy byli przy mnie w dobrych i złych chwilach”, dodał.

„Milan naprawdę lubi futbol. Zaszczepiliśmy w nim miłość do tego sportu. Co dwa tygodnie przychodzi na Camp Nou i informuje o wszystkim – strzelcach, wynikach drużyn, z którymi graliśmy… Jeśli nie zostanie piłkarzem, to na pewno będzie dziennikarzem”, powiedział Piqué.

„El Clásico przychodzi w dobrym dla nas momencie. Ostatnie spotkanie było jednym z najbardziej kompletnych, jakie rozegraliśmy w tym sezonie. Wiemy jednak, że to nie ma większego znaczenia, bo El Clásico rządzi się swoimi prawami”, przyznał obrońca.

Podczas ceremonii wręczono również nagrodę dla najlepszego katalońskiego trenera, którą zdobył Sergio González, wyprzedzając Pepa Guardiolę i Paco Herrerę.

Najbardziej obiecującym młodym zawodnikiem został wybrany Héctor Bellerín z Arsenalu (52% głosów), który wyprzedził bramkarza Espanyolu – Pau Lópeza i Keitę Bladé z Lazio.

W kategorii kobiet zwyciężyła Alexia Putella z FC Barcelony (58% głosów), pokonując Martę Correderę i Martę Torrejón z Arsenalu.

Źródło: Sport.es / MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/11/gerard-pique-najlepszym-katalonskim-pilkarzem-sezonu-201415/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.