31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
16dn.8godz.51min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Reus Deportiu – FC Barcelona B: Bez szczęścia w Reus (1:0)

Reus Deportiu – FC Barcelona B: Bez szczęścia w Reus (1:0)

Po serii meczów bez porażki, FC Barcelona B poległa w spotkaniu z Reus Deportiu, aktualnym liderem grupy III Segunda B.

Chłopcy Gerarda Lópeza rozegrali naprawdę dobre spotkanie, wyważone i kontrolowane prawie przez cały czas, jednak mieli pecha przy jednym zagraniu gospodarzy, kiedy Rodrigo Tarín strzelił do własnej bramki. To przypieczętowało los Blaugrany, która miała jeszcze wiele okazji do wyrównania, jednak bez powodzenia. Z tym rezultatem Barça B zajmuje piętnaste miejsce w klasyfikacji.

Pięć strzałów Reus, z czego dwa w światło bramki, zmobilizowało Barçę B, która w pierwszej połowie zagrała solidnie w obronie, ale miała też kilka okazji, jednak żadna nie była w światło bramki. Piłkarze Gerarda Lópeza zdołali wytrzymać elektryzujące pierwsze piętnaście minut i przeciwstawić się dominującemu Reus, które najlepszą akcję miało w 17. minucie – strzał głową Edgara Hernándeza, który udało się wybić Ortoli.

Dobra gra Reus na własnej połowie utrudniała Barcelonie kreowanie klarownych sytuacji. Jedynie błąd Edgara Hernándeza mógł pomóc Barçy B w objęciu prowadzenia, jednak Maxi Rolón lekko chybił (33″). Po przerwie rytm meczu się nie zmienił, a obie drużyny broniły się bardzo dobrze i nie pozwalały dojść do bramki przeciwnikowi. Jedną z nielicznych akcji Barcelony był strzał Aitora zza pola, posłany jednak przez Ramona Folcha na rzut rożny (57″). Gospodarze natomiast mieli dobrą okazję kilka minut później, jednak również  nie była ona skuteczna (62″).

Jedno nieszczęśliwe zagranie sprawiło, że cały mecz uległ zmianie. Po rzucie wolnym dla Reus, Moyano mógł trafić do bramki Barcelony, a Tarín, chcąc wybić piłkę, trafił nią do własnej siatki (71″), co otworzyło wynik.

Od tego momentu obie drużyny błyszczały pod względem spokoju i solidności. Gol dla gospodarzy zmusił Blaugranę do otwarcia się i większej intensywności w ataku. Tak oto w 72. minucie Campins trafił w poprzeczkę, po naprawdę mocnym strzale, Grimaldo otarł piłką o słupek po rzucie wolnym (74″), a Babunski wykonał strzał zza pola karnego, lekko jednak chybiając (76″). Barcelona nie był jednak w stanie wyrównać wyniku i tym samym zakończyła swoją passę na sześciu meczach bez porażki.

Reus Deportiu 1:0 FC Barcelona B

Reus Deportiu: Edgar, Alberto, Angel, Olmo, Moyano, Jaume, Vitor (David Haro, 68’), Ramon Folch (Fernando, 82’), Edgar Hernández, Óscar Rico (Ricardo Vaz, 62’) y Colorado.

FC Barcelona B: Ortolá, Godswill, Grimaldo, Costa, Tarín (Enguene, 85’), Samper, Maxi Rolón, Ros (Babunski, 74’), Kaptoum, Dongou y Aitor (Campins, 62’).

Gole:

1-0, Tarín 71″ (o.g.)

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2015/11/reus-deportiu-fc-barcelona-b-bez-szczescia-w-reus-10/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.