1dn.18godz.16min.

Trzy zwycięstwa w meczach towarzyskich

Piqué, Bartra, Alba, Busquets i Iniesta pomogli Hiszpanii wygrać 2:0 przeciwko Anglii. Arda Turan zdobył bramkę, a Turcja pokonała Katar. Belgia pokonała Włochy, ale Vermaelen nie brał udziału w meczu.

Piątek okazał się bardzo udanym dniem dla graczy Barçy, którzy brali udział w meczach towarzyskich. Hiszpania, Turcja i Belgia odniosły zwycięstwo odpowiednio nad Anglią, Katarem i Włochami. Vicente del Bosque rozpoczął spotkanie z Piqué, Bartrą, Albą, Busquetsem i Iniestą  w składzie, w meczu towarzyskim przeciwko Anglii na José Rico Pérez w Alicante.

Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie obrońca Villarreal, Mario Gaspar, otworzył wynik w 72 minucie. Dwanaście minut później, Santi Cazorla powiększył prowadzenie na 2-0. Sergio Busquets i Jordi Alba mieli szanse wpisać się na listę strzelców, ale na wysokości zadania stanął Joe Hart.

Arda Turan trafia

Wraz ze zbliżającą się szansą na debiut w barwach Barçy, Arda Turan rozegrał dobry mecz dla Turcji, w którym wygrała 2:1 z Katarem w Doha. Gospodarze prowadzili do 70. minuty dzięki bramce Ali Assadala, jedna trafieniem odpowiedział Arda Turan, a trzy minuty później zwycięstwo zapewnił Tosun.

Był to udany wieczór także dla Belgów, którzy pokonali Włochów 3:1, całe spotkanie na ławce przesiedział Thomas Vermaelen. Już po trzech minutach Włosi prowadzili po bramce Candreva, ale trafienia Vertonghena, De Bruyne i Batshuaya zapewniły zwycięstwo gospodarzom.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2015/11/trzy-zwyciestwa-w-meczach-towarzyskich/