Xavi: Messi jest najlepszy ze wszystkich

Xavi: Messi jest najlepszy ze wszystkich

Xavi w rozmowie z FIFA TV wypowiedział się na temat swoich faworytów do zdobycia Złotej Piłki.

Według pomocnika z Terrassy, występującego obecnie w drużynie katarskiego Al Sadd „jeśli Cristiano Ronaldo i Leo Messi są dobrzy, będą nadal walczyć o nagrody. Jednak teraz wydaje mi się, że Messi jest wyraźnym faworytem. Poza tym zasłużył na to, zdobywając wszystkie tytuły z Barceloną. Dla mnie, powtórzę to już któryś raz, on jest najlepszym zawodnikiem na świecie, a może i w historii. Dominuje we wszystkich fazach gry. Jest najlepszy ze wszystkich i pokazuje to w każdym spotkaniu. Zasłużył na Złotą Piłkę.”

Xavi, który znalazł się na podium Złotej Piłki 2010 roku, przyznał, że „to był zaszczyt być na tej gali i być nominowanym do Złotej Piłki. To naprawdę coś spektakularnego. Czujesz się zrealizowany, wszyscy ci gratulują, bo jesteś na szczycie światowego futbolu.”

„To było historyczne dla mnie i dla Barçy. Cieszę się, że mogłem dzielić podium z moimi przyjaciółmi – Leo i Andrésem. Gdyby ktoś mi powiedział o tym w dzieciństwie, nigdy bym mu nie uwierzył”, powiedział Xavi w odniesieniu do wspomnianej edycji Złotej Piłki.

Zapytany o to, czy Messi i Ronaldo w kolejnych latach będą rywalizować o nagrody, odpowiedział „zobaczymy. Na ten górują nad innymi, a Leo jest najlepszy na świecie. Sądzę jednak, że wkrótce dołączą do nich Neymar i Suárez.”

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB