1dn.21godz.19min.

Gładkie zwycięstwo; FC Barcelona – Granada 4:0

Piłkarze FC Barcelony tym razem nie sprawili swoim kibicom niemiłej niespodzianki i pewnie zwyciężyli na Camp Nou. Ofiarą Katalończyków była Granada, która wyjeżdża z bagażem czterech goli. Hat-trickiem popisał się Leo Messi, a swoją cegiełkę dołożył też Neymar.

Tym razem Luis Enrique, szkoleniowiec Blaugrany, od pierwszego gwizdka desygnował do gry Aleixa Vidala oraz Ardę Turana, którzy muszą jak najszybciej nabrać rytmu meczowego. Zdecydowanie lepiej w spotkanie wszedł turecki pomocnik, który już w 8. minucie zaliczył genialną asystę przy trafieniu Leo Messiego.

Barcelona szybko rozmontowała obronę Granady, więc nie było mowy o żadnej nerwowości w związku z upływającymi minutami. Blaugrana spokojnie kontrolowała przebieg meczu. W 14. minucie znów objawiła się magia MSN. Neymar świetnie wypatrzył Luisa Suáreza, który bez zastanowienia odegrał do Messiego. Argentyńczykowi nie pozostało nic innego, jak wbić piłkę do pustej bramki.

Goście nie potrafili poważnie zagrozić bramce Claudio Bravo, więc do przerwy więcej goli nie oglądaliśmy. Katalończycy każdą akcję budowali spokojnie i cierpliwie. Widać było, że chcą wygrać jak najmniejszym nakładem sił. W 58. minucie dobrą okazję stworzył Neymar, a w podbramkowym zamieszeniu najlepiej odnalazł się Messi, który skompletował hat-tricka.

Wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:0, ale gospodarze zdecydowali się na ostatni zryw. Suárez zagrał wzdłuż pola karnego, będący na spalonym Messi sprytnie przepuścił piłkę, do której dopadł Neymar i ustalił wynik pojedynku. W doliczonym czasie Granada oddała groźny strzał z rzutu wolnego, ale Bravo nie dał się pokonać.

FC Barcelona – Granada CF 4:0 (2:0)

FC Barcelona: Bravo; Vidal (65″ Alves), Piqué, Vermaelen, Alba; Sergi Roberto, Rakitić, Arda (72″ Adriano); Messi, Suárez, Neymar.

Granada CF: Fernández; Edgar, Lombán, Doria, Biraghi; Uche, Khrin (46″ Mainz); Rubén Pérez, Rochina (78″ Márquez), Sucess; Peñaranda (72″ Ibáñez).

1:0 – Messi 8″ (Arda)

2:0 – Messi 14″ (Suárez)

3:0 – Messi 58″

4:0 – Neymar 83″ (Suárez)

21/04/2024 / 21:00