16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.1min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Neymar: Nie chcę być najlepszy na świecie, chcę być lepszy niż byłem dotychczas

Neymar: Nie chcę być najlepszy na świecie, chcę być lepszy niż byłem dotychczas

Brazylijczyk jest bardzo szczęśliwy, że znalazł się na podium w walce o Złotą Piłkę, wraz z Cristiano Ronaldo i Leo Messim, których uważa za swoich idoli.

Na swojej pierwszej konferencji prasowej jako finalista gali Złotej Piłki, Neymar promieniał ze szczęścia. „Jestem bardzo zadowolony, że mam możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu, być wśród takich gigantów futbolu, mam nadzieję, że nie jest to ostatni raz, a mój zespół nadal będzie odnosić sukcesy. To  zaszczyt i przyjemność być tutaj”, powiedział Brazylijczyk.

Skromny zawodnik Barçy, nie chciał nawet porównywać się z Leo i Cristiano, konkurentami do nagrody głównej w konkursie, którzy znajdowali się odpowiednio dziewięć i osiem razy w finale. „Jestem zadowolony z tego co już osiągnąłem, ale to wszystko dzięki kolegom z którym występuje, Leo i pozostałym zawodnikom. Każdy piszę swoją historię. Cristiano i Leo już ją stanowią i tworzą ją nadal. Oglądałem ich od początku, są moimi idolami i to zaszczyt być z nimi tutaj”, powiedział. „Nie chcę być lepszy od kogokolwiek innego, chcę być lepszy od samego siebie”, powiedział Neymar, który unikał porównań do pozostałej dwójki.

Pomiędzy Messim a Ronaldo

Bardzo pozytywnie Neymar wypowiedział się także na temat tego, co chciałbym przejąć od Cristiano i Messiego. Brazylijska gwiazda odpowiedziała śmiejąc się: „Chcę mieć lewą nogę Messiego i prawą Cristiano”. Neymar podkreślił, że obydwaj zawodnicy są dla niego źródłem inspiracji. „Crisitano oglądam w telewizji, w przypadku Leo mam możliwość obserwacji go na co dzień. Jestem zachwycony, jacy to mili ludzie, życzę i bardzo dobrze i mam nadzieję, że kiedyś będę tak jak oni”, wyznał.

Młody Brazylijczyk uważa także, że jego obecność w Zurichu jest dziełem całego zespołu. „Jestem zadowolony, że doszedłem tak daleko, ale to wszystko dzięki pracy moich kolegów, Leo i całej reszty zespołu”, podkreślił.

Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2016/01/neymar-nie-chce-byc-najlepszy-na-swiecie-chce-byc-lepszy-niz-bylem-dotychczas/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.