Manchester City vs FC Barcelona
3dn.19godz.18min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Wysokie zwycięstwo nad „Lwami”. FC Barcelona – Athletic Bilbao 6:0

Dzisiejszym spotkaniem z Athletic Bilbao, zespół Barcelony zaczęła rundę rewanżową. Barça wygrała 6:0, a gole strzelali Luis Suárez (3) oraz Messi, Neymar i Rakitić.

Obie drużyny zafundowały publiczności emocjonujący początek. Najpierw fatalny błąd popełnił Piqué, który pod własnym polem karnym podał do Muniaina, ten minął jeszcze wychodzącego Claudio Bravo i zagrał do Erazo, lecz ten uderzył nad pustą bramką.

W kolejnej akcji odpowiedziała Barcelona. Luis Suárez odebrał piłkę jednemu z obrońców i minął Iraizoza, który faulem starał się uchronić swój zespół. Sędzia nie miał innej opcji, jak podyktowanie rzutu karnego, a na dodatek wyrzucił bramkarza Basków z boiska. Do piłki podszedł nie kto inny jak Leo Messi, który pewnym strzałem wyprowadził Barçę na prowadzenie w dzisiejszym meczu.

Po strzelonym golu, gospodarze przejęli pełną inicjatywę nad spotkaniem, na nic nie pozwalając rywalom. Podopieczni Luisa Enrique ze spokojem budowali swoje akcje. Do kolejnych bramek brakowało tylko skuteczności. Swoje szanse mieli Neymar, Suárez, Rakitić czy Vidal, lecz żaden z nich nie mógł cieszyć się z bramki. W 31. minucie gola na 2:0 udało się strzelić Neymarowi. Brazylijczyk otrzymał świetne podanie od Luisa Suáreza i lobem pokonał golkipera gości.

Drugą połowę Barcelona rozpoczęła bez Leo Messiego (w jego miejsce pojawił się Arda Turan), ale za to z golem, którego strzelił Luis Suárez, któremu asystował Neymar. Podopieczni Luisa Enrique grali podobnie jak w pierwszej części gry, dyktując warunki na boisku. Athletic choć miał mało argumentów zdołało jednak zagrozić bramce Bravo. W 61. minucie ponownie przed szansą stanął Erazo, lecz jak na początku spotkania, pomylił się. Blaugrana odpowiedziała najlepiej jak się da – golem. Fantastyczną indywidualną akcję przeprowadził Neymar, mijając kilku zawodników, a całość zakończył Ivan Rakitić.

Po upływie siedmiu minut była już manita. Arda Turan zagrał świetną piłkę do Luisa Suáreza, a Urugwajczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców. „9” Barçy w 82. minucie miał już hat – tricka, strzelając głową po znakomitym dośrodkowaniu Sergio Busquetsa.