3dn.7godz.4min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Awans i kolejny rekord. Valencia CF – FC Barcelona 1:1

Spotkanie na Mestallá odbyło się tylko ze względu na procedury. Barcelonie awans odebrać mogła tylko siła wyższa. W rewanżu padł remis 1:1, a gola dla gości strzelił Wilfried Kaptoum.

Pewny awansu do finału Pucharu Króla, Luis Enrique, postawił dziś na drugi garnitur swojego zespołu, dając odpocząć swoim kluczowym zawodnikom. Mimo braku w składzie Messiego, Neymara, Suáreza czy Iniesty, Barcelonie i tak udało się przejąć inicjatywę nad spotkaniem. Goście prowadzili grę, jednak okazji na strzelenie bramki mieli niewiele. Blisko gola byli Sandro i Munir, lecz ich strzały poleciały daleko od światła bramki.

Valencia z kolei z honorem chciała pożegnać się z krajowym pucharem i wyprowadzali ataki, które na ich nieszczęście były nieskuteczne. W 21. minucie najlepszą dotychczasową okazję zmarnował Santi Mina. Napastnik „Nietoperzy” uderzał na pustą bramkę, lecz w odpowiednim miejscu i czasie był Mathieu, który zablokował strzał podopiecznego Garry”ego Nevilla.

Większą skutecznością popisał się w 39. minucie Alvaro Negredo. Jeden z obrońców zagrał długą piłkę do przodu, napastnik Valencii świetnie urwał się defensywie gości i w sytuacji sam na sam pokonał ter Stegena.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Wciąż przy piłce częściej byli przyjezdni, lecz tak jak w pierwszych 45. minutach, tak i teraz nie potrafili znaleźć sposobu na Jaume Domènecha. Szanse na wyrównanie mieli Ivan Rakitić i Thomas Vermaelen.Chorwat jednak najpierw uderzył obok bramki, a później golkiper poradził sobie z jego uderzeniem, a strzał głową Belga zatrzymał jeden z defensorów. Valencia z kolei dalej atakowała tak jak w pierwszej części gry, lecz żadna z prób nie powiodła się.

W końcówce Barcelona zdołał wyrównać. W 84. minucie bramkową akcję przeprowadzili rezerwowi Camara i Kaptoum. Ten pierwszy zagrał piłkę w pole karne do Kaptouma, a ten z pierwszej piłki pokonał bramkarza gospodarzy, ratując tym samym remis i ustalił nowy rekord, 29 spotkań bez porażki.

Valencia CF – FC Barcelona 1:1