3dn.17godz.19min.

Finał na horyzoncie. FC Barcelona – Valencia CF 7:0

Wspaniałe widowisko sprawili nam dziś piłkarze Barcelony. Podopieczni Luisa Enrique zmiażdżyli Valencię aż 7:0 i praktycznie na 99,99 procent są w finale Pucharu Króla.

Gospodarze od samego początku przejęli inicjatywę nad spotkaniem. Przyjezdni byli kompletnie bezradni wobec wysokiego pressingu Barcelony, który uniemożliwiał Valencii wyjście z ich połowy. W dodatku podopieczni Luisa Enrique znakomicie czuli się w poczynaniach ofensywnych.

Duma Katalonii szybko objęła prowadzenie za sprawą Luisa Suáreza. Neymar ruszył na bramkę, w swoim stylu minął obrońców i zagrał do Urugwajczyka, który nie pomylił się. Cztery minuty później niezawodny w tym sezonie „El Pistolero” drugi raz wpisał się na listę strzelców. Tym razem Sergio Busquets zagrał świetną piłkę do Aleixa Vidala, a ten wycofał ją napastnikowi, który  mocnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Barcelona nie zatrzymywała się i szła po kolejne gole. Tych jednak póki, co nie było, lecz przeprowadzający magiczne akcje Iniesta, Neymar czy Messi rekompensowali kibicom brak kolejnych bramek. W końcu w 29. minucie po kolejnej kosmicznej akcji padła trzecia bramka. Iniesta zagrał do Neymara, a ten piętą odegrał Messiemu, który w sytuacji sam na sam nie mógł się pomylić.

Pierwszą połowę Barça mogła zakończyć wynikiem 4:0. W polu karnym sfaulowany został Messi. Sędzia wskazał na jedenasty metr, pokazując jeszcze czerwoną kartkę Mustafiemu.. Do piłki podszedł Neymar, lecz Brazylijczyk strzelił w słupek.

W drugiej części spotkania gospodarze kontynuowali swoją kapitalną grę z pierwszych 45 minut. I tak jak wcześniej tak i teraz Barcelonie niewiele brakowało do zdobycia kolejnych goli. Pierwsze trafienie w drugiej połowie przyszło w 59. minucie. Zawodnicy w bordowo – granatowych strojach ponownie przeprowadzili świetną akcję, którą zakończył Leo Messi. Kwadrans później Argentyńczyk skompletował hat – tricka. Kapitan Barcelony odebrał piłkę w polu karnym i pokonał bramkarza.

Dużo czasu nie minęło, a Barça dwoma szybkimi ciosami dobiła i tak znokautowaną Valencię. W roli głównej był Luis Suárez, który najpierw strzelił gola głową po dośrodkowaniu Adriano, a później wykorzystał podanie Ardy Turana.