2dn.19godz.27min.

Koncert na Camp Nou. FC Barcelona – Celta Vigo 6:1

Podopieczni Luisa Enrique zafundowali dziś swoim kibicom fantastyczny spektakl. Barcelona pokonała Celtę Vigo 6:1, a gole strzelali: Luis Suárez (3), Leo Messi, Ivan Rakitić i Neymar.

Od pierwszego gwizdka arbitra obie ekipy pokazały, że ich celem jest tylko zwycięstwo. Pierwsze minuty to wymiana ciosów, które jednak większych szkód nie czyniły. Wraz z upływem minut inicjatywę przejmowała Barcelona. Podopieczni Luisa Enrique częściej byli w posiadaniu piłki, lecz nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Pierwszą dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie miała Barcelona. W 12. minucie z niedużej odległości rzut wolny wykonywał Leo Messi, lecz Argentyńczyk minimalnie przestrzelił. Chwilę później jeszcze lepszą okazję miał Neymar. Brazylijczyk stanął oko w oko z bramkarzem Celty i w tym pojedynku lepszy okazał się Sergio.

Gra Barçy zmuszała gości do biegania za piłką i szukania okazji w kontratakach. Mało jednak tych szans mieli. Gdy już udało im się odebrać piłką, szybko ją tracili. Dopiero w 25. minucie Celta postraszyła gospodarzy. Z kilku metrów uderzał Carles Planas, lecz znakomitą interwencją popisał się Claudio Bravo.

Blaugrana na próbę piłkarzy z Galicji nie była dłużna i odpowiedziała w najboleśniejszy sposób. W 28. minucie przed polem karnym faulowany był Luis Suárez, a sędzia nie miał innego wyjścia jak podyktowanie rzutu wolnego. Do piłki podszedł oczywiści Leo Messi i znakomitym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Celta starała się wyrównać wynik spotkania. Najpierw zaskakująco z ostrego kąta uderzał Beauvue, zmuszając Claudio Bravo do interwencji. W 39. minucie Jordi Alba faulował w polu karnym Guidettiego. Mimo protestów gospodarzy, arbiter podyktował rzut karny, do którego podszedł sam poszkodowany. Bravo był bliski obrony, lecz ostatecznie piłka zatrzepotała w siatce.

Gospodarze starali się przed przerwą ponownie wyjść na prowadzenie, lecz z ich starań nic nie wynikło.

W drugiej połowie Barcelona zagarnęła piłkę już tylko dla siebie. Po przerwie Barça ostrzeliwała bramkę Celty, bez większych korzyści. W 47. minucie Neymar wkręcił w murawę kilku obrońców gości, zagrał do Luisa Suáreza, a ten trafił tylko w słupek. Urugwajczyk nie pomylił się dwanaście minut później. Leo Messi zagrał mu świetną piłkę i za sprawą „El Pistolero” było 2:1. Celta próbowała zmienić wynik. Prawie im się to udało, lecz Daniel Wass w dwóch okazjach nie popisał się skutecznością.

Ostatni kwadrans to już prawdziwy popis gospodarzy. Najpierw gola zdobył Luis Suárez, który wpakował piłkę do siatki, po wcześniejszym strzale Neymara. W 81. minucie faulowany w polu karnym był Leo Messi. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a do piłki podszedł Argentyńczyk. Ten jednak nie strzelał, a wysunął futbolówkę, do której dopadł Suárez i skompletował klasycznego hat – tricka.  Minęły cztery minuty i było już 5:1. Luis Suárez zagrał do Ivana Rakitića, a ten lobem pokonał bramkarza. W doliczonym czasie gry rywali dobił jeszcze Neymar, wykorzystując podanie Suáreza.

FC Barcelona – Celta Vigo 6:1

1 : 0 – 28″ Messi

1 : 1 – 39″ Guidetti (k)

2 : 1 – 59″ Suárez

3 : 1 – 75″ Suárez

4 : 1 – 81″ Suárez

5 : 1 – 85″ Rakitić

6 : 1 – 91″ Neymar

Barcelona: Bravo, Alves, Piqué, Mascherano, Alba, Busquets, Sergi Roberto, Iniesta, Messi, Neymar, Suárez

Celta: Sergio,Jony,Mallo, Cabral, Planas, Radoja, Hernández, Wass, Beauvue, Señé y Guidetti.