17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.56min.
12.80 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Luis Enrique: Będziemy się starać do momentu, kiedy rzeczywiście zdobędziemy mistrzostwo

Luis Enrique: Będziemy się starać do momentu, kiedy rzeczywiście zdobędziemy mistrzostwo

Sevilla, która jest ostatnią drużyną, której udało się pokonać FC Barcelonę, przyjeżdża w tę niedzielę na Camp Nou, by zmierzyć się z Blaugraną w lidze.

Od ostatniej porażki, Blaugrana rozegrała 33 spotkania, w których nie została pokonana i dzięki temu zajmuje bardzo dobrą pozycję w ligowej tabeli, znacznie wyprzedzając pozostałe drużyny. Mimo tak dużej zaliczki, trener FC Barcelony, Luis Enrique, który wziął dzisiaj udział w przedmeczowej konferencji prasowej, stara się zachować rozwagę i przestrzegł, że liga nie jest jeszcze wygrana: „Będziemy się starać i walczyć do momentu, kiedy liga faktycznie zostanie przez nas wygrana”. „To byłby niezwykle wielki błąd myśleć, że już to osiągnęliśmy, więc teraz skupiamy się na Sevilli, która jest trudnym przeciwnikiem”. Trener dodał też: „Powiem więcej, musimy myśleć, że te trzy punkt, które możemy tu uzyskać, są nam niezbędne do zdobycia mistrzostwa”. „To jest właśnie sposób myślenia, którym powinniśmy obrać przed każdym meczem, bo dla mnie nigdy nie ma czegoś takiego jak wystarczająco duża zaliczka punktowa. To właśnie dzięki takiej postawie zdobywa się trofea”, stwierdził.

Tak więc, piłkarze ze stolicy Katalonii muszą podejść do tego spotkania z wyostrzonymi wszystkimi pięcioma zmysłami. I nawet mimo tego, że Sevilla nie wygrywa na wyjazdach, dla Luisa Enrique mecz ten zdecydowanie nie należy do prostych: „Jest to pojedynek z przeciwnikiem z wysokiego szczebla i który znacznie się poprawił od naszego poprzedniego spotkania”. „Bardzo dobrze sobie radzi w rozgrywkach europejskich, doskonale wiemy, że jest to drużyna, która ciężko pracuje”. O Unaiu Emerym trener Barcelony powiedział, że jest to szkoleniowiec o wysokim poziomie: „Udaje mu się zdobywać trofea tam gdzie się da. Jego drużyna gra dobrze w defensywie i ofensywie. Musimy mieć się na baczności”.

Luis Enrique wie, że do końca ligowych rozgrywek pozostało 13 kolejek i nie ma zamiaru dopuścić do sytuacji, że drużyna się rozluźni czy odpuści w tym decydującym okresie: „Każde rozluźnienie i rozproszenie może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, dlatego właśnie musimy skupić się jedynie na wygranej”.

Na koniec, Luis Enrique powiedział kilka słów na temat procesu powrotu do zdrowia Rafinhy: „Czuje się bardzo dobrze, a jego proces rekonwalescencji przebiega zgodnie z planem. Może będzie w stanie pomóc nam w końcówce sezonu, jednak to sztab medyczny zadecyduje czy będzie taka możliwość”.

Źródło: FCBarcelona.esKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2016/02/luis-enrique-bedziemy-sie-starac-do-momentu-kiedy-rzeczywiscie-zdobedziemy-mistrzostwo/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.