Suárez i Messi tworzą historię

Suárez i Messi tworzą historię

Pierwszy raz dwaj zawodnicy trafili przynajmniej trzy bramki podczas jednego meczu na Camp Nou. Takie miejsce miało miejsce tylko trzy razy wcześniej, za każdym razem na starym boisku Les Corts.

Kilka sekund po ostatnim gwizdku w imponującym meczu w wykonaniu FC Barcelony, wygranym z Valencią aż 7:0, pojawiło się jedno pytanie – kto dostanie piłkę meczową?

Czy będzie to Luis Suárez czy Lionel Messi?

Suárez po raz pierwszym zdobył cztery bramki od momentu przyjścia do FC Barcelony – obejmując prowadzenie w drużynie z 35 bramkami w 33 meczach w tym roku we wszystkich rozgrywkach – Messi natomiast zdobył 29. hat-trick w karierze i trzeci w Copa del Rey.

Nie jest zaskoczeniem, że takie statystyki bramowe dwóch zawodników w jednym meczu są tak rzadko spotkane jak pełne zaćmienie księżyca.

Inne fenomeny

23 marca 1924 – FC Barcelona 8:1 Zaragoza Stadium: W pierwszym meczu eliminacji do Copa del Rey na Les Corts, Paulino Alcántara i Josep Samitier zdobyli po trzy bramki każdy, dwa trafienia dodał Sagi Barba.

11 września 1949 – FC Barcelona 10:1 Gimnástic Tarragona: Pięć bramek Navarro II, hat-trick Caesara i gole Marcosa Aurelio i Canala pozwoliły w drugiej kolejce ligowej w sezonie 1949/50 wygrać na Les Corts.

23 września 1956 – FC Barcelona 7:3 Atlético Madryt: w trzeciej kolejce ligowej sezonu 1956/57, Barça wygrała po czterech bramkach Luisa Suáreza (nie tego samego) i trzech Justo Tejada.

Źródło: FCBarcelona.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB