1dn.22godz.35min.

Barceloński walec się nie zatrzymuje. FC Barcelona – Getafe CF 6:0

Na Camp Nou przyjechało dziś Getafe, które w starciu z bezwzględną Barceloną nie miało żadnych szans. Barça gromi przyjezdnych 6:0. Gole zdobywali Neymar (2), Messi, Arda Turan, Munir oraz jedno trafienie było samobójcze.

Gospodarze spokojnie rozpoczęli mecz. Podopieczni Luisa Enrique powoli budowali swoje akcje ofensywne. Szybko jednak objęli prowadzenie. W 8. minucie Leo Messi uruchomił na lewej stronie Jordiego Albę, który zagrał piłkę w pole karne. Na nieszczęście Getafe futbolówkę do własnej bramki wbił Rodríguez. Chwilę później mogło być 2:0. W polu karnym sfaulowany został Neymar. Arbiter bez zawahania podyktował rzut karny. Jednak w pojedynku między Leo Messim a Vicente Guaitą lepszy okazał się ten ostatni.

W 20. minucie cudowną akcję przeprowadzili Messi z Iniestą. Hiszpan zagrał świetną górną piłkę do Argentyńczyka, a ten wystawił futbolówkę Munirowi, który z kilku metrów skierował ją do pustej bramki. Dwanaście minut później szybki kontratak wyprowadził Sergi Roberto. Pomocnik oddał piłkę Leo Messiemu, a ten zagrał świetną prostopadłą piłkę do Neymara i Brazylijczyk mógł cieszyć się ze swojego pierwszego trafienia w dzisiejszym spotkaniu.

Na trzech golach mistrzowie Hiszpanii nie chcieli jednak poprzestawać. W 41. minucie było już 4:0. Arda Turan podał Messiemu, a ten pokazał kibicom swój nieziemski geniusz, ogrywając obrońcę i strzelając swoją pierwszą bramkę w dzisiejszych meczu.

Po wznowieniu na krótką chwilę goście przycisnęli rywali, lecz prócz niecelnego strzału nic więcej nie wywalczyli. Barcelona za to w 51. minucie przybiła piątkę zespołowi spod Madrytu. Po raz kolejny geniusz pokazał Messi, który zagrał piłkę Neymarowi, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem był bezbłędny.  Kilka minut później Barça miała rzut rożny. Piłka po dośrodkowaniu trafiła ostatecznie do Ardy Turana, a Turek świetną przewrotką podwyższył wynik na 6:0.

Po szóstym golu gospodarze spuścili nieco  z tonu. Dali trochę pograć Getafe, które jednak nie potrafiło wykorzystać swoich okazji. Do końca Barça, mimo kilku szans dojechała z sześcioma trafieniami na koncie.

FC Barcelona – Getafe CF 6:0

1:0 – 8″ Rodríguez (sam.)

2:0 – 20″ Munir

3:0 – 32″ Neymar

4:0 – 41″ Messi

5:0 – 51″ Neymar

6:0 – 57″ Turan

Barcelona: Bravo; Vidal, Piqué (68″ Bartra), Mathieu (61″ Vermaelen), Alba; Sergi Roberto, Arda, Iniesta (61″ Samper); Munir, Messi, Neymar.

Getafe: Guaita; Álvaro, Velázquez, Vergini, Medrán; Juan Rodríguez, Pedro León(54″ Gómez); Wanderson, Buendía, Yoda; Šcepović(54″ Rodríguez).